De Kijkduinse Ontwikkelingsmaatschappij (KOM), eigenaar van winkelcentrum Nieuw Kijkduin, heeft de gemeente Den Haag gedagvaard vanwege “buitensporige vertraging” bij de oplevering van de ondergrondse toegang en de openbare ruimte. De zaak dient op 12 februari bij de rechtbank in Den Haag.
Volgens KOM had de gemeente deze infrastructuur al in november 2019 moeten afronden, tegelijk met de eerste fase van de nieuwbouw. De vertraging zou grote financiële schade hebben veroorzaakt, oplopend tot tientallen miljoenen euro’s. Ondernemers zagen bezoekersaantallen dalen en enkele winkels moesten hun deuren sluiten.
Hoewel het winkelcentrum inmiddels beter bereikbaar is en de bezoekersaantallen stijgen, stelt KOM dat de vertraging het gevolg is van “mismanagement, budgettaire problemen en gebrekkige bestuurlijke betrokkenheid” vanuit de gemeente. De rechtbank zal oordelen of de gemeente onrechtmatig heeft gehandeld en of er recht is op schadevergoeding.
Bron: dagblad070.nl