Zin in een bijzondere avond op maandag 24 maart? Naar Paard dan waar vanaf 20:00 uur Benjamin Herman’s Bughouse op het podium staat. “Benjamin Herman bugt nogmaals energiek,” kopt concertorganisatie ProJazz die samen met Paard het optreden regelde. Als support treedt VAAGUE op. Dat is het alter ego van de Belgische drummer en producer Antoine Pierre. “Geïnspireerd door artiesten als Squarepusher, Clark, Flying Lotus en Thom Yorke mixt hij drum-and-bass met ambient geluiden om je mee te nemen in een meeslepende muziek trip,” werven ProJazz en Paard.
Alles
Altsaxofonist, componist en bandleider Benjamin Herman combineert jazzpunk, noise, freejazz en wat al niet in Bughouse. In 2018 deed hij dat ook onder die naam, maar wie afgaat op wat ProJazz en Paard over het komende optreden melden, doet hij er nu nog een schepje boven op met het gloednieuwe ‘Bughouse: The ERUS / ARC Sessions’. “Alles is mogelijk, de totale vrijheid heerst in dit kwartet dat qua ideologie en bezetting doet denken aan John Zorn roemruchte Painkiller.” Benjamin Herman verkondigt die vrijheid met gitarist Reinier Baas, bassist Peter Peskens en drummer Olav van den Berg.
Passie
Benjamin Herman kreeg vorig jaar de Edison Jazz Oeuvreprijs voor dertig jaar onnavolgbare muziek die nagenoeg alle stijlvormen binnen de jazz – en daarbuiten – omvat. Wat Herman ook doet, voorop staat een passie voor muziek die hij altijd weet over te brengen op zijn publiek. Dat gaat hem met gemak af, want Hermans muziek is vreugde, feel good music. En uiteindelijk is er geen verschil voor Herman tussen zijn populaire paradepaardje New Cool Collective, een puur jazztrio met John Engels en Joris Teepe, een band met Jesse Ruller of Bughouse. Het is allemaal springlevende, emotionele muziek voor body & soul.
Extremers
Aan Bram van Schaik van Heaven vertelde Herman eerder dit jaar over Bughouse: “Zo’n twintig jaar geleden dacht ik er al aan iets anders te doen, zonder al die jazzregels. Met Han Bennink, Anton Goudsmit en Ernst Glerum ging het al de goede kant op, maar ik zocht nog iets extremers. Dat kwam er nadat een vriend me in contact bracht met Olav van den Berg, een hardcore drummer.” Met de toevoeging van de veelzijdige gitarist Reinier Baas en bassist Peter Peskens (Jungle By Night) was de line-up compleet. Zeggen ProJazz en Paard: “Zeven jaar na het spraakmakende debuutalbum is er nu een vervolg waarmee het kwartet gelukkig ook weer de podia onveilig gaat maken.”
Lees hier een interview met Benjamin Herman. Terwijl je hier naar luistert: projazz.nl/evenement/benjamin-hermans-bughouse/
Bron: Via persbericht van ProJazz
Heb jij leuke nieuws tips of opmerkingen voor de redactie?
Stuur dan een bericht naar ons via: info@070online.nl
Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en achtergronden uit Den Haag?
Abonneer je nu op de 070online.nl-nieuwsbrief
070online.nl brengt Haags nieuws zonder subsidie dankzij vrijwilligers en jouw steun!
Klik hier om een donatie te doen