Facebook Twitter YouTube Instagram LinkedIn
    070online.nl
    • Home
    • Nieuws
    • Video
    • Activiteiten
    • Cultuur
    • Uitgaan
    • Over ons
      • Over ons
      • Steun ons
      • Adverteren
      • Disclaimer/voorwaarden
      • Contact
    Facebook Twitter Instagram YouTube LinkedIn
    070online.nl
    Facebook Twitter Instagram YouTube LinkedIn
    Nieuws

    Haagse raad: Parkpop niet naar het Malieveld!

    11 juni 2021

    De gemeenteraad van Den Haag wil dat Parkpop in het Zuiderpark blijft en ziet de verplaatsing naar het Malieveld niet zitten. Dat is de uitkomst van de raadsvergadering van 10 juni waar een motie hierover van de Haagse Stadspartij werd aangenomen.

    Vorig jaar sloeg het bericht van de organisatie van Parkpop om na 40 jaar afscheid te nemen van het Zuiderpark in als een bom. Het college van B&W had het voorstel van Parkpop in eerste instantie omarmd, maar daar heeft de gemeenteraad van Den Haag nu een stokje voor gestoken.

    Het college moet nu in gesprek met de organisatie om Parkpop te overtuigen in het Zuiderpark te blijven. Peter Bos, raadslid van de Haagse Stadspartij, is de initiatiefnemer van de motie: “De sfeer, de ruimte en het karakter van het Zuiderpark zijn zo bepalend voor het al 40 jaar voortdurende succes van Parkpop. Het is waanzin om daar afscheid van te nemen. Het Malieveld is onvergelijkbaar en bovendien al overbelast met evenementen en demonstraties. Ik ben ontzettend blij dat de raad de motie heeft aangenomen”.

    Wethouder Saskia Bruines (D66) ontraadde de motie omdat Parkpop gegronde financiële redenen zou hebben voor de verplaatsing, maar de raad besloot toch anders. De Haagse Stadspartij kreeg steun van CDA, GroenLinks, Hart voor Den Haag/Groep de Mos, PVV, Partij voor de Dieren, PvdA, SP en VVD. Een ruime meerderheid van 34 stemmen. Alleen D66, NIDA en ChristenUnie/SGP stemden tegen de motie

    Motie: Zuiderparkpop
    Indiener: Peter Bos, Haagse Stadspartij

    De raad van de gemeente Den Haag, in vergadering bijeen op donderdag 10 juni 2021, ter bespreking van “Strategie duurzaamheidskring Evenementen en Festivals (RIS308398)”.

    Constaterende, dat:

    De organisatie van Parkpop het voornemen heeft geuit om het festival voortaan op het Malieveld te houden en niet meer in het Zuiderpark;
    De definitieve keuze voor verplaatsing van Parkpop nog gemaakt moet worden;
    Parkpop van het college in 2018 een meerjarige sponsorbijdrage van € 350.000,- per jaar heeft gekregen voor de periode 2019-2022 uitgaande van de locatie Zuiderpark;
    Parkpop een geschiedenis heeft van 40 jaar Zuiderpark.

    Overwegende, dat:

    Het Zuiderpark een totaal andere sfeer en beleving heeft dan het Malieveld;

    Het Zuiderpark geschikt is voor grote aantallen bezoekers tot zelfs 500.000, terwijl de capaciteit van het Malieveld slechts 80.000 bezoekers is;Het Zuiderpark al 40 jaar garant staat voor een familiaire en relaxte festivalsfeer tijdens Parkpop;

    De druk op het Malieveld al enorm is met jaarlijks de CPC-loop, de kermissen, de TongTongFair, Veteranendag, grote popconcerten, dancefestivals, het Bevrijdingsfestival, de circussen, de tientallen demonstraties, waaronder enkele zeer grote, etc.;

    Het goed is om cultuur en evenementen ook buiten het centrum te organiseren, aangezien de druk op de binnenstad al groot is;
    De klachten en irritatie over de overlast voor de omgeving van het Malieveld blijven toenemen;
    De bereikbaarheid van het Zuiderpark in al die jaren nog nooit een probleem is geweest;
    Het voornemen om Parkpop na 40 jaar te verhuizen naar het Malieveld op veel weerstand stuit in de stad.

    Verzoekt het college:

    In gesprek te gaan met de organisatie van Parkpop met als doel om er alles aan te doen om Parkpop in het Zuiderpark te houden en de raad hierover te berichten.

    Bron: Haagsestadspartij.nl

    Delen. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email WhatsApp
    Vorig ArtikelStadsgezichten van Den Haag in 1929 in kleur
    Volgend artikel Ook Den Haag staat EK-televisieschermen op terrassen toe

    Gerelateerde Berichten

    Verzakte vloeren veroorzaken mogelijk een probleem bij de programmering Amare

    20 mei 2022

    Weer geen vuurwerkfestival in Scheveningen

    19 mei 2022

    Haagse coffeeshops eerder dicht tegen overlast

    19 mei 2022

    Laat een bericht achter Annuleer antwoord

    Facebook Twitter Instagram YouTube LinkedIn
    Instagram
    Vandaag waren we welkom bij Boektalk. Ook zullen w Vandaag waren we welkom bij Boektalk. Ook zullen we morgen en zondag filmen bij Boekids Festival in de Pip.
    LIVE on the BEACH 2022 | Celebrate the 90's - Afte LIVE on the BEACH 2022 | Celebrate the 90's - Aftermovie

Op vrijdagmiddag 13 mei is het eerste concert van @liveonthebeach_nl 2022 om 16.30 uur van start gegaan in Scheveningen.
Vandaag wordt de editie van Celebrate the 90’s gehouden met diverse artiesten met de bekende hits uit de jaren 90.

Zo werd het concert afgetrapt door DJ Dim die gevolgd wordt door Gerard Ekdom, Twenty4Seven, 2 Brothers on the 4th Floor, Vengaboys, Party Animals en een show van Charly Lownoise & Mental Theo.

#liveonthebeach 
#scheveningen 
#mentaltheo 
#charlielownoise 
#charlielownoisementaltheo 
#denhaag 
#vengaboys 
#2brotherts
    Ruwe edit klaar, morgen de Aftermovie in elkaar kn Ruwe edit klaar, morgen de Aftermovie in elkaar knutselen.
    Instagram bericht 17939411450095218 Instagram bericht 17939411450095218
    Jaja daar zijn we weer. Jaja daar zijn we weer.
    Vanavond met de film camera naar Celebrate the 90 Vanavond met de film camera naar Celebrate the 90 in Scheveningen. Ik ben benieuwd.

#070online 
#liveonthebeach
    Tips
    Tips

    De redactie staat altijd open voor suggesties en vragen. Heeft u een mening over een artikel, een suggestie voor de website of iets anders dat u graag onder onze aandacht wilt brengen, neem dan contact met ons op via onze CONTACT pagina.

    Volg ons ook op:

    Facebook Twitter Instagram YouTube LinkedIn
    Gezocht! Reporters, video & fotografen
    Gezocht! Reporters, video & fotografen

    Jij hebt aantoonbare ervaring met camerawerk en monteren en het zelf schrijven van artikelen.

    Je bent zowel een cameraman/-vrouw, fotograaf als journalist.

    Je kunt goed alleen werken en gaat geen enkel onderwerp uit de weg.

    Je bent creatief en niet op je mond gevallen.

    Klik hier voor meer informatie.

    recente berichten

    Verzakte vloeren veroorzaken mogelijk een probleem bij de programmering Amare

    20 mei 2022

    Jazz in de Regentes

    20 mei 2022

    Weer geen vuurwerkfestival in Scheveningen

    19 mei 2022

    Russische techno-dj Nina Kraviz niet welkom op het Haagse dancefestival The Crave

    19 mei 2022
    Copyright 070online.nl | 070tv.nl © 2019 - 2022 Privacy, disclaimer & voorwaarden.
    • Home
    • Over ons
    • Steun ons
    • Adverteren
    • Contact

    Typ hierboven en druk op Enter om te zoeken. Druk op Esc om te annuleren.