Facebook Twitter YouTube Instagram LinkedIn
    070online.nl
    • Home
    • Nieuws
    • Video
    • Activiteiten
    • Cultuur
    • Uitgaan
    • Over ons
      • Over ons
      • Steun ons
      • Adverteren
      • Disclaimer/voorwaarden
      • Contact
    Facebook Twitter Instagram YouTube LinkedIn
    070online.nl
    Facebook Twitter Instagram YouTube LinkedIn
    Activiteiten

    Haagse Vrijheidsweken zijn begonnen, ruim honderd activiteiten

    15 april 2022

    Donderdag heeft wethouder Saskia Bruines het startsein gegeven voor de Haagse Vrijheidsweken. Tot en met dinsdag 10 mei 2022 staan er in Den Haag tijdens de tiende editie van dit evenement ruim honderd activiteiten op het programma. Tijdens de startbijeenkomst in restaurant BlueBlood in het Hilton werd ook de campagne voor het komende Bevrijdingsfestival op het Malieveld afgetrapt.

    Elk jaar worden de Haagse Vrijheidsweken gehouden in de aanloop naar 5 mei. Tientallen Haagse instellingen, theaters, NGO’s, musea en rondvaartorganisaties stellen elk jaar gezamenlijk een programma samen rond de thema’s vrijheid, WO2, vrede, democratie, rechtsstaat en internationale rechtsorde. Er zijn verschillende exposities, films, theatervoorstellingen, concerten, rondleidingen en herdenkingen. Het volledige programma staat op Haagsevrijheidsweken.nl

    Bevrijdingsfestival Den Haag
    Een belangrijk onderdeel van de Haagse Vrijheidsweken is het Bevrijdingsfestival Den Haag, op donderdag 5 mei op het Malieveld. Op de veertiende editie van het gratis toegankelijke festival wordt onder meer opgetreden door Gruppo Sportivo, Blaudzun, Fresku, Numidia, Rootsriders, Sven Hammond en het dj-duo Blasterjaxx.

    Rondleidingen door Atoombunker
    Voor de laatste keer is het dit jaar mogelijk om rondleidingen aan te bieden door de Atoombunker onder de voormalige ministeries aan de Schedeldoekshaven (nu in gebruik door de Universiteit Leiden).
    Voordat de ‘noodzetel’ wordt verbouwd tot archiefruimte en muziekstudio’s gaan nog één keer de deuren open voor de Haagse Vrijheidsweken. De 180 beschikbare kaarten voor de rondleidingen waren binnen enkele dagen uitverkocht.

    Films
    Het Filmhuis Den Haag biedt tijdens de Haagse Vrijheidsweken een interessant programma met films als ‘Waar is Anne Frank?’, ‘Three Minutes – A Lengthening’, ‘Die Wannsee Konferenz’, ‘Hitler heeft mijn roze konijn gestolen’, ‘Babi Yar’ en ‘I Cannibali’. De films kan je zien in het Filmhuis en in Theater Dakota.

    Het Filmhuis Den Haag organiseert ook een avond onder de naam ‘Haags kind in de Tweede Wereldoorlog’, waar negen ouderen vertellen over hun leven als kind tijdens de oorlog, geïllustreerd met nooit eerder vertoonde archiefbeelden.

    Herdenkingen
    Naast de verschillende Dodenherdenkingen op 5 mei is er dit jaar ook weer een Jom-Hasjoa Herdenking op zondag 24 april in de Kloosterkerk. De Nationale Kinderherdenking bij Madurodam vindt weer plaats op 4 mei.
    De Willemsvaart organiseert op 4 mei een Herdenkingsvaart, met aansluitend een bloemlegging bij de Dierentuinbrug (schuin tegenover het Provinciehuis). Tijdens de Tweede Wereldoorlog werden daar regelmatig stiekem bloemen neergelegd, als teken van verzet.

    Wandelingen en rondvaarten
    Muziekliefhebbers kunnen tijdens de Haagse Vrijheidsweken onder meer naar het jubileumconcert van de Haagse Jazz Club. In de oorlogsjaren 40-45 had de Duitse bezetter jazz tot verboden muziek verklaard. De oprichting van de Haagse Jazz Club vindt zijn oorsprong dan ook in de euforie van de bevrijding toen er weer openlijk naar jazz kon worden geluisterd. De legendarische Dutch Swing College Band treedt op tijdens het jubileumconcert.
    Ook het concert van The Klezmer Society is noemenswaardig. Deze groep schreef speciaal voor Den Haag een suite, waarin onder meer de Wagenstraat wordt beschreven met verhalen van haar Joodse bewoners voor de oorlog.

    Joodse Huizen
    De jaarlijkse manifestatie Open Joodse Huizen/Huizen van Verzet is dit jaar op dinsdag 3 en woensdag 4 mei.
    Op de plek waar de geschiedenis zich afspeelde vertellen nazaten, schrijvers, historici en andere betrokkenen persoonlijke verhalen over de Jodenvervolging, verzet en bevrijding.

    Vrijheidsmaaltijden
    Nieuw dit jaar zijn de Vrijheidsmaaltijden die ook op 5 mei plaatsvinden. Met een recept van chef Nadia Zerouali voor de Vrijheidssoep. Het comité hoopt dat de Vrijheidsmaaltijden uitgroeien tot een nieuwe 5 mei-traditie.

    Delen. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email WhatsApp
    Vorig ArtikelOude diesels weren: Milieuzone breidt uit
    Volgend artikel Ook last van meeuwen? Haal nu je gratis gele vuilniszakken

    Gerelateerde Berichten

    Dag van het Kasteel 2022

    23 mei 2022

    Juf Roos @ Zuiderpark Live

    18 mei 2022

    North Sea Regatta

    17 mei 2022

    Laat een bericht achter Annuleer antwoord

    Facebook Twitter Instagram YouTube LinkedIn
    Instagram
    Instagram bericht 18204554434199470 Instagram bericht 18204554434199470
    Video Bierproeffestival den haag staat online. htt Video Bierproeffestival den haag staat online. https://youtu.be/vJHiq606QMs
    Filmen at Boekids Filmen at Boekids
    Vandaag waren we welkom bij Boektalk. Ook zullen w Vandaag waren we welkom bij Boektalk. Ook zullen we morgen en zondag filmen bij Boekids Festival in de Pip.
    LIVE on the BEACH 2022 | Celebrate the 90's - Afte LIVE on the BEACH 2022 | Celebrate the 90's - Aftermovie

Op vrijdagmiddag 13 mei is het eerste concert van @liveonthebeach_nl 2022 om 16.30 uur van start gegaan in Scheveningen.
Vandaag wordt de editie van Celebrate the 90’s gehouden met diverse artiesten met de bekende hits uit de jaren 90.

Zo werd het concert afgetrapt door DJ Dim die gevolgd wordt door Gerard Ekdom, Twenty4Seven, 2 Brothers on the 4th Floor, Vengaboys, Party Animals en een show van Charly Lownoise & Mental Theo.

#liveonthebeach 
#scheveningen 
#mentaltheo 
#charlielownoise 
#charlielownoisementaltheo 
#denhaag 
#vengaboys 
#2brotherts
    Ruwe edit klaar, morgen de Aftermovie in elkaar kn Ruwe edit klaar, morgen de Aftermovie in elkaar knutselen.
    Tips
    Tips

    De redactie staat altijd open voor suggesties en vragen. Heeft u een mening over een artikel, een suggestie voor de website of iets anders dat u graag onder onze aandacht wilt brengen, neem dan contact met ons op via onze CONTACT pagina.

    Volg ons ook op:

    Facebook Twitter Instagram YouTube LinkedIn
    Gezocht! Reporters, video & fotografen
    Gezocht! Reporters, video & fotografen

    Jij hebt aantoonbare ervaring met camerawerk en monteren en het zelf schrijven van artikelen.

    Je bent zowel een cameraman/-vrouw, fotograaf als journalist.

    Je kunt goed alleen werken en gaat geen enkel onderwerp uit de weg.

    Je bent creatief en niet op je mond gevallen.

    Klik hier voor meer informatie.

    recente berichten

    Dag van het Kasteel 2022

    23 mei 2022

    Nederlands Bierproeffestival in de Grote Kerk groot succes

    22 mei 2022

    Verzakte vloeren veroorzaken mogelijk een probleem bij de programmering Amare

    20 mei 2022

    Jazz in de Regentes

    20 mei 2022
    Copyright 070online.nl | 070tv.nl © 2019 - 2022 Privacy, disclaimer & voorwaarden.
    • Home
    • Over ons
    • Steun ons
    • Adverteren
    • Contact

    Typ hierboven en druk op Enter om te zoeken. Druk op Esc om te annuleren.