Facebook Twitter YouTube Instagram LinkedIn
    070online.nl
    • Home
    • Nieuws
    • Video
    • Activiteiten
    • Cultuur
    • Uitgaan
    • Over ons
      • Over ons
      • Steun ons
      • Adverteren
      • Disclaimer/voorwaarden
      • Contact
    Facebook Twitter Instagram YouTube LinkedIn
    070online.nl
    Facebook Twitter Instagram YouTube LinkedIn
    Gemeente

    Nieuw herinrichtingsplan voor de Grote Marktstraat

    26 april 2022

    De Grote Marktstraat in Den Haag heeft een identiteitscrisis: is het een fietspad of voetgangerszone? Dagelijks rijden er meer dan 15.000 fietsers door de drukke winkelstraat, maar officieel is het geen fietspad. Deze onduidelijkheid leidt tot verwarring en ergernis. Reden voor architectenbureau DAVL Studio om dit voorstel te doen voor de Grote Marktstraat. Het ontwerp zorgt voor duidelijkheid en voorkomt verwarring. Het fietspad wordt gescheiden van de voetgangerszone. Tegelijk wordt er groen toegevoegd en plek gecreëerd voor kiosken.

    “Met deze eenvoudige ingreep hoeft de huidige bestrating niet aangepast te worden en kunnen we tijdig en op betaalbare manier de veiligheid en uitstraling van de binnenstad drastisch verbeteren,” aldus André van Lier, van Haags architectenbureau DAVL Studio.

    Huidige plannen van de gemeente voorzien in een alternatieve route voor fietsers over de Gedempte Burgwal. Maar ook in die plannen blijven er nog ruim 8.700 mensen over de Grote Marktstraat fietsen. Mogelijk worden er dat nog meer met de komst van Universiteit Leiden in het voormalige V&D-pand. De straat is al langer een hoofdpijndossier voor de gemeente—in 2016, 2020, en 2021 zijn er in de Haagse raad moties over ingediend door partijen van verschillende politieke kanten. Een recente petitie werd meer dan 1200 keer ondertekend. Ook de Fietsersbond sprak zich uit tegen het weren van fietsers uit de Grote Marktstraat.

    In het ontwerp van DAVL Studio wordt het duidelijk waar de fietsers thuishoren en waar voetgangers moeten opletten. Op dit moment kijken veel voetgangers niet om voordat ze oversteken. Fietsers moeten ze links en rechts ontwijken. In het nieuwe ontwerp is plek voor zes, duidelijk gemarkeerde oversteekplaatsen. Voetgangers weten dat ze daar moeten uitkijken en fietsers weten dat ze daar voetgangers kunnen verwachten.

    Foto: davlstudio.com

    De functionele scheiding wordt gemaakt met bloembakken, gevuld met onder andere helmgras, bloemen en struikbeplanting. Deze stevige bakken beschermen de voetgangerszone, zorgen ervoor dat hulpdiensten door de Grote Marktstraat kunnen blijven rijden, en zorgen voor meer groen in de versteende binnenstad. Dat is goed voor de biodiversiteit en klimaatadaptatie in Den Haag.

    De bloembakken gaan naadloos over in enkele kiosken: die bieden plek voor kleine lichte horeca, winkels, of andere bedrijvigheid. Den Haag is een stad met een rijke historie van kiosken—denk bijvoorbeeld aan de prachtige Berlagekiosk op het Buitenhof. Het is belangrijk om deze historie te koesteren en de traditie in leven te houden.

    Foto: davlstudio.com

    Architectenbureau DAVL Studio heeft al meerdere kiosken gerealiseerd in Den Haag. Te beginnen met de kiosken in de Fahrenheitstraat, de prijswinnende kiosk aan de Zuiderparklaan, en de recentelijk opgeleverde kiosk aan de Frederik Hendriklaan.

    André van Lier: “Met de kiosken als ontmoetingsplekken brengen we de menselijke schaal terug in de Grote Marktstraat.”

    Delen. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email WhatsApp
    Vorig ArtikelGemeente en Rijk verduurzamen gebouwen
    Volgend artikel Prachtige beelden van Den Haag via een drone

    Gerelateerde Berichten

    Weer geen vuurwerkfestival in Scheveningen

    19 mei 2022

    Haagse coffeeshops eerder dicht tegen overlast

    19 mei 2022

    Troonrede dit jaar in Koninklijke Schouwburg in Den Haag

    18 mei 2022

    Laat een bericht achter Annuleer antwoord

    Facebook Twitter Instagram YouTube LinkedIn
    Instagram
    Instagram bericht 18204554434199470 Instagram bericht 18204554434199470
    Video Bierproeffestival den haag staat online. htt Video Bierproeffestival den haag staat online. https://youtu.be/vJHiq606QMs
    Filmen at Boekids Filmen at Boekids
    Vandaag waren we welkom bij Boektalk. Ook zullen w Vandaag waren we welkom bij Boektalk. Ook zullen we morgen en zondag filmen bij Boekids Festival in de Pip.
    LIVE on the BEACH 2022 | Celebrate the 90's - Afte LIVE on the BEACH 2022 | Celebrate the 90's - Aftermovie

Op vrijdagmiddag 13 mei is het eerste concert van @liveonthebeach_nl 2022 om 16.30 uur van start gegaan in Scheveningen.
Vandaag wordt de editie van Celebrate the 90’s gehouden met diverse artiesten met de bekende hits uit de jaren 90.

Zo werd het concert afgetrapt door DJ Dim die gevolgd wordt door Gerard Ekdom, Twenty4Seven, 2 Brothers on the 4th Floor, Vengaboys, Party Animals en een show van Charly Lownoise & Mental Theo.

#liveonthebeach 
#scheveningen 
#mentaltheo 
#charlielownoise 
#charlielownoisementaltheo 
#denhaag 
#vengaboys 
#2brotherts
    Ruwe edit klaar, morgen de Aftermovie in elkaar kn Ruwe edit klaar, morgen de Aftermovie in elkaar knutselen.
    Tips
    Tips

    De redactie staat altijd open voor suggesties en vragen. Heeft u een mening over een artikel, een suggestie voor de website of iets anders dat u graag onder onze aandacht wilt brengen, neem dan contact met ons op via onze CONTACT pagina.

    Volg ons ook op:

    Facebook Twitter Instagram YouTube LinkedIn
    Gezocht! Reporters, video & fotografen
    Gezocht! Reporters, video & fotografen

    Jij hebt aantoonbare ervaring met camerawerk en monteren en het zelf schrijven van artikelen.

    Je bent zowel een cameraman/-vrouw, fotograaf als journalist.

    Je kunt goed alleen werken en gaat geen enkel onderwerp uit de weg.

    Je bent creatief en niet op je mond gevallen.

    Klik hier voor meer informatie.

    recente berichten

    Dag van het Kasteel 2022

    23 mei 2022

    Nederlands Bierproeffestival in de Grote Kerk groot succes

    22 mei 2022

    Verzakte vloeren veroorzaken mogelijk een probleem bij de programmering Amare

    20 mei 2022

    Jazz in de Regentes

    20 mei 2022
    Copyright 070online.nl | 070tv.nl © 2019 - 2022 Privacy, disclaimer & voorwaarden.
    • Home
    • Over ons
    • Steun ons
    • Adverteren
    • Contact

    Typ hierboven en druk op Enter om te zoeken. Druk op Esc om te annuleren.