Er rijden dinsdag geen treinen tussen Den Haag en Leiden door het treinongeluk bij Voorschoten. Dit duurt tot ongeveer 16.00 uur, meldt de NS. In de nacht van maandag op dinsdag ontspoorde een passagierstrein, tientallen mensen raakten gewond, een slachtoffer is overleden.
Vanwege het ongeluk rijden er tot de avondspits geen treinen tussen Den Haag en Leiden. De NS adviseert de Haagse tramlijn 3/4 te nemen. De aankomende dagen zullen er nog problemen met het spoor zijn. Kijk dus goed op de website van de NS over de omleidingen.
Er rijden stopbussen tussen Den Haag Centraal, Den Haag Laan v NOI, Den Haag Mariahoeve, Voorschoten, De Vink, Leiden Centraal, Sassenheim, Nieuw Vennep en Hoofddorp. Tussen Den Haag Centraal en Leiden Centraal zijn snelbussen ingezet.
De treinramp was rond 3.45 uur, vlakbij station Voorschoten. Volgens nog onbevestigde berichten is een van de twee treinen op een werkkraan gebotst, die op de rails stond. Die botsing veroorzaakte een kettingreactie.
Het voorste deel van de trein is in een weiland terechtgekomen, het middelste gedeelte ligt op zijn kant naast het spoor. In het achterste gedeelte van de trein woedde na het ongeluk brand die inmiddels is geblust, ziet een verslaggever van Omroep West.