• Home
  • Nieuws
  • Video
  • TV programma’s
  • Podcast
  • Radio
  • Agenda Tips
  • Over ons
    • Over ons
    • Steun ons
    • Adverteren | Sponsor
    • Aankoop van beelden
    • Disclaimer/voorwaarden
    • Statistieken bezoekers aantallen
    • Vacatures
    • Contact | Colofon
Facebook X (Twitter) YouTube Instagram LinkedIn TikTok
  • Home
  • Nieuws
  • Video
  • TV programma’s
  • Podcast
  • Radio
  • Agenda Tips
  • Over ons
    • Over ons
    • Steun ons
    • Adverteren | Sponsor
    • Aankoop van beelden
    • Disclaimer/voorwaarden
    • Statistieken bezoekers aantallen
    • Vacatures
    • Contact | Colofon
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn TikTok
070online.nl
070online.nl

Eerste internationale kampioenschap seahiking in Den Haag, stad aan zee, gewonnen door België

6 juni 2023
Het duo uit België mocht als tweede hun seahiking-kunsten laten zien tijdens het kampioenschap in Den Haag. (Foto: Diederik Veerman, seahiking.com)

Den Haag – Anderhalf jaar geleden ging Diederik Veerman de Noordzee in. Gehuld in een wetsuit en uitgerust met een peddel liep, dook, zwom, draaide en sprong hij door de branding. En zo was op 6 november 2021 in Scheveningen seahiking geboren. Inmiddels heeft in Den Haag het eerste ‘internationale kampioenschap’ plaatsgevonden waarin twee influencers uit thuisland Nederland het opnamen tegen een duo uit België.

Na een intensieve warming up, zowel in het water als op het droge, konden de twee teams zich naar het natte strijdtoneel begeven. Team Nederland bestond uit het duo Eliane Roest en Iris Vermeij en team België uit Karen Michiels en Sigrid Rijckoort. Met de frisse Noordzee tot aan hun middel en peddels in de aanslag maakten ze zich ze klaar voor de strijd waarbij ze in drie minuten tijd zo actief en creatief mogelijk in de Noordzee moesten te bewegen. Het was een bewolkte dag begin mei 2023, maar dat mocht de pret niet drukken, en de duo’s waren elk gebrand op de overwinning.

Na het startsein, gegeven door Veerman, ging het eerste duo van start. Team Nederland voelde zich meteen als een vis in het water en ondanks hun beperkte kennis van de nieuwe sport konden ze zich vele technieken meteen eigen maken. Bewegingen zoals Around the World – waarbij de speler op het hoogtepunt van de golf de peddel gebruikt om springend volledig om je as te draaien – werden zelfs perfect, synchroon uitgevoerd.

De Kamikaze, waarbij de seahiker over een aanrollende golf springt en de val breekt met de peddel, werd zelfs opgewaardeerd tot een nieuwe beweging: de Knee Kamikaze, waarbij de hoogte van de sprong werd vergroot door het been van de knielende medespeler te gebruiken als springplank. Na drie minuten was de uitputtingsstrijd voorbij en blies Veerman het eindsignaal.

V.l.n.r.: Seahiking-grondlegger Veerman en deelnemers Michiels (BE), Roest (NL), Rijckoort (BE) en Vermeij (NL). (foto: The Hague & Partners)

Daarna mocht het Belgische duo laten zien wat ze in huis hadden. Ook hier werden bestaande bewegingen knap uitgevoerd, waaronder de Fat Mermaid waarbij seahikers achterstevoren als een hoogspringer over een golf heen springen om vervolgens zoveel mogelijk opspattend water te veroorzaken. Daarnaast voerde team België een compleet nieuwe beweging, de Flemish Roll-over, waarbij de ene seahiker via de rug over de ander de golven in rolt.

Met nog enkele seconden te gaan voelde team Michiels/Rijckoort de druk en wist nóg een nieuwe beweging uit te voeren, waarbij de twee gehurkt door het water waadden terwijl ze hun peddel met het blad omhoog als een vin door het water duwden; even later gedoopt tot de Belgian Shark. Na drie minuten was ook voor hen de tijd op. Het was duidelijk dat beide teams het uiterste uit hun zelf hadden gehaald. Bekaf en voldaan begon het wachten op de uitslag.

Het kwam uit op een beslissing waarbij de éénkoppige jury in de vorm van Veerman een winnaar moest kiezen. Veerman, eigenaar van Coastal Gym de eerste strandsportschool van Nederland, verkoos België als winnaar. Hij zei: “Door hun creativiteit en innovatie van de sport hebben zij terecht deze historische titel in de wacht gesleept.”
Het Belgische duo vloog elkaar in de armen toen ze de uitslag hoorden. Team Nederland feliciteerden hun zuiderburen van harte met hun titeloverwinning.

Veerman vervolgde: “Het doel van seahiking is niet zozeer om je zo snel mogelijk voort te bewegen maar juist om te spelen met het water en de elementen om je heen. Het is een intensieve sport waarbij je je hele lichaam gebruikt. Een seahiking-wedstrijd kun je het best vergelijken free running, waarbij je punten ontvangt voor de meest creatieve bewegingen.”

Het kampioenschap seahiking was onderdeel van een tweedaagse beach battle tussen Nederland en België waarbij de veelzijdigheid van de Haagse kust werd ontdekt, georganiseerd door het marketingbureau van The Hague & Partners.

Deel dit artikel:
Vorig ArtikelAlles in de steigers voor voortzetting ‘Pimp Your Portiek’
Volgend artikel Duurzame renovatie Blinkerd en onderhoudswerkzaamheden het Hofbad

Gerelateerde Berichten

Chinees Maanfeest zaterdag 30 september in Chinatown Den Haag

26 september 2023

Vanavond nog een extra show van BLACKLIGHT X

25 september 2023

Den Haag, de thuisstad van Escher, gaat volop verder met de jubileumviering van ‘s Nederlands beroemdste graficus

20 september 2023
Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn TikTok
Instagram
Blof #liveonthebeach Blof #liveonthebeach
Claude @liveonthebeach_nl Claude @liveonthebeach_nl
We zijn bij LIVE ON THE BEACH. lekker. We zijn bij LIVE ON THE BEACH. lekker.
Even lekker milkshakes gaan halen bij #pavarottik Even lekker milkshakes gaan halen bij  #pavarottikijkduin #kijkduin
#haagsbeatfestival #stappenindenhaag #denhaag #zui #haagsbeatfestival #stappenindenhaag #denhaag #zuiderparktheater
#lovumba #hofhouse #stappenindenhaag #latin #denha #lovumba #hofhouse #stappenindenhaag #latin #denhaag
Contact
Contact

De redactie staat altijd open voor suggesties en vragen. Heeft u een mening over een artikel, een suggestie voor de website of iets anders dat u graag onder onze aandacht wilt brengen, neem dan contact met ons op via onze CONTACT pagina.

Postadres:
Perenstraat 227
2564 RZ Den Haag (Zuid Holland)

Tel. 06 4816 2917
(Bereikbaar op werkdagen van
10:00-17:00 uur per whatsapp)

E-mail: info@070online.nl

Facebook X (Twitter) Instagram YouTube LinkedIn TikTok
Laatste berichten

Chinees Maanfeest zaterdag 30 september in Chinatown Den Haag

26 september 2023

Oktoberfest populairder dan ooit

26 september 2023

Gemeente Den Haag en politie starten proef dronedetectie

25 september 2023

Camera’s opgehangen bij pollers Escamplaan: doorrijders krijgen boete van 140 euro

25 september 2023

Vanavond nog een extra show van BLACKLIGHT X

25 september 2023
Steun ons
Steun ons

Bij 070online.nl zijn alle medewerkers op vrijwillige basis actief en ontvangen geen vergoeding voor hun werkzaamheden.

070online.nl ontvangt geen subsidie en moeten daarom zelf inkomsten genereren.
Dit doen wij doormiddel van advertenties en door jullie steun.

Uw donatie wordt gebruikt voor apparatuur, onderhoud van de website, flyers en promotie. Alvast bedankt voor uw hulp.

Klik hier voor meer informatie.

  • Home
  • Over ons
  • Steun ons
  • Adverteren | Sponsor
  • Aankoop van beelden
  • Statistieken bezoekers aantallen
  • Vacatures
  • Contact | Colofon
© 070online.nl 2019 - 2023 Privacy, disclaimer & voorwaarden.

Typ hierboven en druk op Enter om te zoeken. Druk op Esc om te annuleren.

070online.nl
Beheer cookie toestemming
Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij technologieën zoals cookies om informatie over je apparaat op te slaan en/of te raadplegen. Door in te stemmen met deze technologieën kunnen wij gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site verwerken. Als je geen toestemming geeft of uw toestemming intrekt, kan dit een nadelige invloed hebben op bepaalde functies en mogelijkheden.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door uw Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een website of over verschillende websites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
{title} {title} {title}