Musicon en Stichting Popdistrict presenteerden de negentiende editie van het Summertime Festival op de Grote Markt in Den Haag op 18, 19 en 20 juli. Het festival is een showcase van de nationale en internationale jazz- en wereldmuzikantengemeenschap uit eigen stad.
In 2024 lag de focus op verschillende Zuid-Amerikaanse muziekstromingen, van Colombia tot Argentinië en van Cuba tot Suriname. Het programma zat dit jaar vol baanbrekende vrouwen als muzikale leiders!
“Achter deze aanstekelijke ritmes en dansbare melodieën schuilt een rijke geschiedenis en betekenis die we graag met elkaar willen vieren”, aldus Daan van der Bruggen, directeur van Musicon en programmeur van Summertime Festival.
“Summertime biedt een perfecte zomerse soundtrack vol diepgang en diversiteit. We streven ernaar om een podium te bieden voor toptalent in de jazz- en wereldmuziek: onderbelichte genres op de podia tegenwoordig, als je het ons vraagt. Daarbij willen we ook de positie van Den Haag als eclectische cultuurstad benadrukken door vooral internationale musici uit eigen stad te programmeren. Want Den Haag heeft op het gebied van diversiteit enorm veel te bieden.”
Summertime is een gratis openluchtfestival voor jazz en wereldmuziek in Den Haag, dat plaatsvindt van 18 tot en met 20 juli 2024. Het programma omvat zowel iconische artiesten als jong opkomend talent en combineert oude en nieuwe muziekstijlen. Het evenement vindt plaats op de Grote Markt midden in Den Haag. Summertime streeft ernaar een breed publiek te bereiken door afwisselend ‘zwaardere’ en ‘lichtere’ concerten aan te bieden. Met ongeveer tienduizend verwachte bezoekers is het festival een belangrijk cultureel evenement in de stad.
Summertime is een gratis showcase-festival voor jazz en wereldmuziek in Den Haag, dat jaarlijks in juli plaatsvindt. Het programma omvat iconische artiesten en aanstormend talent, en combineert oude en nieuwe muziek.
Doel is om de muzikale diversiteit van Den Haag te etaleren voor een breed publiek. Het programma is tot stand gekomen in samenwerking met Podium De Nieuwe Kamer, FRESH! Young Jazz en de Belangenvereniging voor Jazz, Wereld- en Improvisatiemuziek Den Haag (BID).
Het festival wordt verder mogelijk gemaakt door het Sena Performers Fonds, de Van Ommeren – de Voogt Stichting, de Van den Berch van Heemstede Stichting, Stichting Zabawas en Gemeente Den Haag.
Op de derde dag van het festival (zaterdag 20 juli) waren er vijf optredens.
14:00 uur: Trio Tango Extremo [Tango Nuevo]
16:00 uur: FRESH! presents Carolina Peña Quintet [Música de América del Sur]
18:00 uur: Roxanne & Quinteto Novo [Música Brasileira]
20:00 uur: Masalsa [Nr 1 Salsa Orchestra from The Hague]
22:00 uur: Bigi Fesa [The Ultimate Surinam Jam]
Van de eerste vier optredens zie je hieronder foto’s.
Vooraf en tussen de optredens was er muziek verzorgd door deejay Aubrey Molina.
Om 19:00 uur was er voor een aantal genodigden een gezellige ‘Summertime Festival borrel’ voor de deur bij café-restaurant De Zwarte Ruiter.