Het stadhuis van Den Haag licht op de Dag van Europa hele dag groot op met een projectie van de Europese vlag. Gisterenavond zette wethouder van Asten symbolisch ‘het Europese licht aan’. Op dezelfde dag viert Rusland de overwinning van de Sovjet-Unie in de Tweede Wereldoorlog. Traditiegetrouw gaat dit gepaard met groot militair vertoon, terwijl de oorlog in Oekraïne nog altijd voortduurt. Den Haag, als internationale stad van vrede en recht, laat met dit symbool zien dat zij pal staat voor onze Europese waarden, als samenwerking, democratie en vrede.
Robert van Asten, wethouder Europa en eerste locoburgemeester van Den Haag: “Het is nog nooit zo belangrijk geweest om de eenheid van Europa te tonen als nu. Vandaag paradeert Poetin met tanks en raketten door Moskou, maar in Den Haag brandt het Europese licht – een licht dat staat voor samenwerking, democratie en vrede. Dit jaar vieren we in Nederland tachtig jaar vrijheid, maar op ons eigen continent woedt nog altijd een vreselijke oorlog die al honderdduizenden mensen het leven heeft gekost. In Den Haag, de internationale stad van vrede en recht, laten we zien waar Europa voor staat: vrede, de rechtsstaat en een gezamenlijke toekomst.”
Centrale rol in Europa
In Den Haag werken meer dan 4.200 personen voor 29 Europese organisaties. Zo huisvest de stad Eurojust en Europol; Europese samenwerkingsinstanties die werken tegen zware en georganiseerde criminaliteit op het continent, maar is het ook de gaststad voor de vertegenwoordiging van het Europese Parlement en de Europese Commissie. Ook het Internationaal Strafhof (ICC), die gepleegde oorlogsmisdaden in onder andere Oekraïne bekijkt, zetelt in Den Haag.
Op dinsdag 24 en woensdag 25 juni is Den Haag ook gaststad van de NAVO-top. Deze vindt plaats in het World Forum. Hier zullen de NAVO lidstaten spreken over hun gezamenlijke veiligheid.
Dag van Europa
Op 9 mei is het in alle Europese landen de Dag van Europa. Op deze dag staan Europese landen stil bij de betekenis en het belang van de Europese Unie. In Den Haag wordt dat gedaan met verschillende bijeenkomsten. Zo hijst wethouder van Asten vrijdag om 9.15 uur de Europese vlag aan de Hofvijver met vertegenwoordigers van de Europese Commissie, het Europees Parlement en de Haagse Hogeschool.
Bron: Via persbericht van de Gemeente Den Haag
Heb jij leuke nieuws tips of opmerkingen voor de redactie?
Stuur dan een bericht naar ons via: info@070online.nl
Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en achtergronden uit Den Haag?
Abonneer je nu op de 070online.nl-nieuwsbrief
070online.nl brengt Haags nieuws zonder subsidie dankzij vrijwilligers en jouw steun!
Klik hier om een donatie te doen