Het geliefde Vliegerfestival Scheveningen zal dit jaar helaas niet plaatsvinden. Door de grootschalige verbouwing van de boulevard is er in 2025 onvoldoende ruimte om de vele kleurrijke vliegers veilig te laten opstijgen.
De organisatie kijkt vooruit: in 2026, wanneer de renovatie is afgerond, keert het festival na twee jaar wachten terug met een extra spectaculair programma.
Renovatie van de boulevard
De boulevard ondergaat een complete metamorfose. Tussen De Pier en Museum Beelden aan Zee wordt hij ruim tien meter breder en groener. Voor het Kurhaus komt een nieuw plein met natuursteen en bijzondere verlichting. Ook wordt er gewerkt aan een 30 meter brede trap en twee hellingbanen die de boulevard direct met het strand verbinden. De werkzaamheden duren tot het voorjaar van 2026.
Stand van zaken
De renovatie begon in november 2024 met voorbereidingen en tijdelijke voorzieningen voor de strandpaviljoens. In het voorjaar van 2025 volgden de inrichting van het bouwterrein, de sloop van de oude strandmuur en de aanleg van een nieuwe keerwand.
Eind augustus 2025 is dit grotendeels afgerond en is de volgende fase gestart: het verbreden van de boulevard en de vernieuwing van de landzijde. Deze werkzaamheden lopen door tot de zomer van 2026, waarna de oplevering van de vernieuwde boulevard volgt.
Bron: Eigen verslaggeving
Heb jij leuke nieuws tips of opmerkingen voor de redactie?
Stuur dan een bericht naar ons via: info@070online.nl
Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en achtergronden uit Den Haag?
Abonneer je nu op de 070online.nl-nieuwsbrief
070online.nl brengt Haags nieuws zonder subsidie dankzij vrijwilligers en jouw steun!
Klik hier om een donatie te doen
