In Den Haag leven veel wilde dieren, zoals vossen, hazen, konijnen, egels en zeehonden. Ondanks de faunapassages in de stad, raken er dieren gewond of ziek. Zij worden verzorgd door wildopvangcentra die dankzij een langdurige bijdrage van de gemeente wilde dieren kunnen blijven opvangen.
Om dieren veilig door de stad te laten trekken en verkeersslachtoffers te voorkomen, zijn er in Den Haag meer dan honderd faunapassages. “Dit zijn bijvoorbeeld tunnels onder wegen, looprichels onder bruggen en touwbruggen over de weg”, vertelt stadsecoloog Marcus Bouma.
Eekhoornbruggen
Het meest bekend zijn de eekhoornbruggen. Een is te vinden over de drukke Laan van Nieuw Oost-Indië en verbindt twee delen van het Haagse Bos met elkaar. De andere faunabrug verbindt het Haagse Bos met Landgoed Oosterbeek/ Clingendael. “Eekhoorns en boommarters kunnen daardoor veilig de weg oversteken”, zegt Marcus.
Over de Landscheidingsweg bij de Hubertustunnel loopt al jaren een ecoduct. Dit is een verbinding tussen Meijendel en landgoed Clingendael. “We zien wel eens reeën aan de kant van Clingendael en die komen via het ecoduct. Maar ook marters, muizen en insecten zoals loopkevers maken er gebruik van.”
Dieren in nood helpen
Toch kun je in een drukke stad als Den Haag niet voorkomen dat wilde dieren gewond raken of ziek worden. Organisaties als Vogelopvang De Wulp, Wildopvang Haaglanden en Dierenambulance & Hospitaal Den Haag helpen dieren in nood. Van mus, kraai en uil tot buizerd, van watervogels tot zeehond, vos en egel.
Elke bijdrage helpt
Wildopvang Haaglanden vangt per jaar zo’n 600 hazen, wilde konijnen, egels, vossen, en eekhoorns en marterachtigen op. “De donaties en giften die we binnenkrijgen gaan bijna allemaal op aan dierenvoer, maar dierenartsen, bodembedekking, schoonmaakspullen, gas, water en licht kost ook geld. Elke bijdrage helpt ons”, zegt Stefanie van de Wildopvang.
Verantwoordelijk voor alle bewoners
In tegenstelling tot de huisdierenopvang ontvangen wildopvangcentra tot voorkort geen bijdrage van de overheid. “Daarom ondersteunen we als een van de eerste gemeenten de komende jaren deze wildopvangcentra met een subsidie. Dat doen we omdat we ons verantwoordelijk voelen voor alle bewoners van de stad. Dus ook de dieren”, zegt stadsecoloog Marcus.
Meer informatie: Subsidie wildopvang aanvragen – Den Haag
Bron & foto: Via persbericht van Het Haagse Groen
Heb jij leuke nieuws tips of opmerkingen voor de redactie?
Stuur dan een bericht naar ons via: info@070online.nl
Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en achtergronden uit Den Haag?
Abonneer je nu op de 070online.nl-nieuwsbrief
070online.nl brengt Haags nieuws zonder subsidie dankzij vrijwilligers en jouw steun!
Klik hier om een donatie te doen
