Het Haagse cultuurhuis Amare presenteert dit voorjaar een uitgebreid muziekprogramma met internationale artiesten en uiteenlopende stijlen. Van intieme popconcerten tot grootschalige orkestproducties: het programma loopt van april tot en met mei en biedt een breed aanbod voor liefhebbers van pop, jazz en wereldmuziek.
Een van de opvallende namen is Nina June, die op vrijdag 24 april haar The Particles Tour 2026 naar de Nieuwe Kerk brengt. Tijdens dit concert presenteert ze nieuw werk van haar aankomende album, opgenomen met een 12-koppig strijkorkest in Londen. Haar kenmerkende altstem en filmische sound staan centraal.
Een dag eerder, op donderdag 23 april, staat The Dutch Queen Unplugged in de Concertzaal. De band brengt een akoestisch eerbetoon aan de muziek van Queen, waarbij bekende nummers in een ingetogen setting worden uitgevoerd.
Op zaterdag 16 mei volgt een groots eerbetoon aan Aretha Franklin door het Metropole Orkest en zangeres Sheléa, onder leiding van Jules Buckley. In het Danstheater klinken klassiekers als Respect en Think. Tickets zijn beschikbaar via Amare.
Ook Cesar Zuiderwijk, bekend van Golden Earring, staat op het podium. Op zondag 17 mei brengt hij in het Danstheater zijn voorstelling De naakte waarheid, waarin muziek en verhalen samenkomen.
Internationale artiesten ontbreken niet. De Poolse singer-songwriter Kortez treedt op vrijdag 29 mei op in de Concertzaal met zijn karakteristieke, melancholische repertoire. De Portugese fadoster Sara Correia brengt op zondag 24 mei haar intense programma Liberdade.
Het programma bevat daarnaast diverse bijzondere samenwerkingen en cross-overs. Zo staat Marmoucha Orchestra op 1 mei samen met Mehdi Nassouli op het podium met Sonic Bridges. Op 7 mei brengen OFFprojects, het Jazz Orchestra of the Concertgebouw en Shabaka Hutchings de voorstelling Storm, waarin jazz en dans samenkomen.
Verder zijn er optredens van onder meer Rembrandt Frerichs met Off the Carousel op 25 april, Zé Ibarra op 3 mei en trompettist Eric Vloeimans met zijn nieuwe band HOTSPOT! op 31 mei. Ook bijzondere projecten zoals Naar de Cariben met Milouska Meulens en het rietkwintet Calefax en een muzikale dialoog tussen Chieko Donker Duyvis en Hamid Reza Behzadian maken deel uit van het programma. De volledige agenda is te bekijken via Amare.
Naast concerten biedt Amare ook laagdrempelige activiteiten, zoals de maandelijkse swingdansavond van Hague Hoppers op het Kunstenplein, inclusief gratis workshop en live muziek.
Bron: nieuwsbrief Amare
Heb jij leuke nieuws tips of opmerkingen voor de redactie?
Stuur dan een bericht naar ons via: info@070online.nl
Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en achtergronden uit Den Haag?
Abonneer je nu op de 070online.nl-nieuwsbrief
070online.nl brengt Haags nieuws zonder subsidie dankzij vrijwilligers en jouw steun!
Klik hier om een donatie te doen

