Danser en choreograaf Chandenie Gobardhan is genomineerd voor de Innovatieprijs Nederlandse Dansdagen Maastricht. Met haar werk zoekt de 27-jarige maker bewust de grenzen op van verwachtingen, zowel binnen dansstijlen als in bredere maatschappelijke contexten.
Gobardhan, geboren in 1997, groeide op in de Haagse wijk Laak, een omgeving die zij omschrijft als divers en hecht. Die achtergrond speelt nog altijd een rol in haar werk en perspectief. Als kind begon ze met Indiase dans, waarna ze zich verder ontwikkelde tot choreograaf. Inmiddels verdeelt ze haar tijd tussen Den Haag en Londen, waar zij werkt aan nieuwe producties.
Haar recente performance Caught Again in the Net of Rebirth is gebaseerd op het concept Trimurti uit de hindoeïstische traditie. Dit verwijst naar een voortdurende cyclus van creëren, behouden en vernietigen. Voor Gobardhan heeft dit echter minder een religieuze en vooral een existentiële betekenis.
“Als kind had ik in mijn slaapkamer een poster van Trimurti met afbeeldingen van Brahma, Vishnu en Shiva,” vertelt zij. “Ik keek niet naar die afbeeldingen als goden die echt zo uitzagen. We gebruikten het thuis als een hulpmiddel om de abstractere concepten die ze uitbeelden te begrijpen. Trimurti is altijd in mijn hoofd gebleven.”
Volgens Gobardhan is het idee van deze cyclus overal zichtbaar. “Het is iets wat constant gebeurt, op groot en klein niveau. Van cellen in je lichaam die gecreëerd, behouden en vernietigd worden, tot de koffie die ik maak en de vriendschappen en relaties in mijn leven.”
Met haar werk probeert Gobardhan ruimte te creëren voor nieuwe perspectieven en interpretaties. Door verwachtingen los te laten, onderzoekt zij thema’s als identiteit, verandering en persoonlijke ontwikkeling. Haar voorstellingen kenmerken zich door een open en gelaagde benadering, waarin verschillende culturele invloeden samenkomen.
Programma Korzo
Theater Korzo presenteert de komende weken een veelzijdig programma met dans en performance. Op het programma staan onder meer de terugkeer van de dansvoorstelling IGNITE van Shailesh Bahoran, de visuele dance-opera AN(I’AM)A van Cecilia Moisio en het meerdaagse White Flag Fest.
Met deze programmering biedt Korzo een mix van dans, muziek en maatschappelijk geëngageerde kunst, verspreid over meerdere weken in het voorjaar.
Meer informatie vind je op de website van Korzo.
Bron & foto: Nieuwsbrief Korzo
Heb jij leuke nieuws tips of opmerkingen voor de redactie?
Stuur dan een bericht naar ons via: info@070online.nl

