De kaartverkoop voor het jaarlijkse Art Nouveau Festijn is gestart. Het evenement, dat wordt georganiseerd door Stichting Feest der Poëzie in samenwerking met Art Nouveau Cadeau, staat volledig in het teken van Den Haag rond 1900. Op het programma staan onder meer lezingen, wandelingen, fietstochten, vaartochten, workshops en theatervoorstellingen.
Stichting Feest der Poëzie presenteert tijdens het festival ook twee eigen producties. Op zaterdag 22 augustus gaat in het Haags PianoHuis de nieuwe voorstelling Een eeuwige beginner in première. De voorstelling belicht het leven en werk van de Duitstalige dichter Rainer Maria Rilke en combineert voordracht met muziek voor viool en piano. Gedichten worden zowel in het oorspronkelijke Duits als in Nederlandse vertaling voorgedragen. De voorstelling reist later door naar Theater Fazant in Deventer, waar zij op 25 oktober opnieuw wordt gespeeld.
Ter gelegenheid van de première verschijnt ook een bibliofiele uitgave van Rilkes gedicht Liebes-Lied uit 1892, voorzien van een Nederlandse vertaling van Menno Wigman. De met de hand gezette en gedrukte uitgave verschijnt in een genummerde oplage van zeventig exemplaren.
Exclusieve presentatie rond J.H. Leopold
Op zondag 23 augustus organiseert Stichting Feest der Poëzie samen met het Literatuurmuseum een exclusieve archiefpresentatie over dichter J.H. Leopold. Hoofdconservator Bertram Mourits toont een selectie manuscripten en andere nagelaten documenten, samen met bloemlezers Simon Mulder en Mieke van Zonneveld. Bezoekers krijgen aansluitend toegang tot de vaste presentatie van het museum, waarin ook aandacht is voor Louis Couperus.
Later diezelfde dag volgt in het Haags PianoHuis de voorstelling Opgetild in een verdwijnen. Naast voordrachten en toelichtingen op het werk van Leopold worden liederen op zijn teksten uitgevoerd door componist en pianist Antoine Oomen en sopraan Heleen Oomen.
Nieuwe film en blik op het nieuwe seizoen
Stichting Feest der Poëzie heeft daarnaast een nieuwe korte film gepubliceerd waarin dichter Sarah De Grauwe twee gedichten voordraagt uit de handgemaakte dichtbundel Avantgaerde V. De opnamen werden gemaakt in en rond het Vlaamse plaatsje Damme door filmmaker André Grove, met Maarten van Groenesteijn als tweede cameraman.
Na afloop van het Art Nouveau Festijn reist Stichting Feest der Poëzie komend seizoen verder door het land met voorstellingen over onder anderen Oscar Wilde, Louis Couperus en Frederik van Eeden. Ook staat opnieuw de jaarlijkse Salon der Verzen in Amsterdam op het programma.
Meer informatie vind je op de website.
Bron: nieuwsbrief Stichting Feest der Poëzie
Heb jij leuke nieuws tips of opmerkingen voor de redactie?
Stuur dan een bericht naar ons via: info@070online.nl

