Intimidatie kan gebeuren op straat, in het openbaar vervoer, tijdens het uitgaan of in een openbaar gebouw. Uit nieuw onderzoek van het CBS blijkt dat 2 op de 3 vrouwen (12 tot 25 jaar) weleens worden lastiggevallen op straat. Van de mannen is dat 1 op de 3. Het gaat dan om sissen, naroepen, naast iemand blijven rijden, aanraken, bespugen, of in het nauw drijven.
#gedraagje
Hoewel straatintimidatie niet alleen een Haags probleem is, zijn de cijfers in Den Haag veel te hoog. Daarom vraagt de gemeente via deze campagne aandacht voor dit probleem. De campagne is gelanceerd op de boulevard van Scheveningen. Dat is een bekende plek waar vooral vrouwen vaak worden lastiggevallen.
Via posters en social media (#gedraagje) maken bekende en minder bekende Hagenaars duidelijk dat ze tegen straatintimidatie zijn. Zij vertellen wat de gevolgen zijn van straatintimidatie.
‘Ik ben je schatje niet’
Onder andere de Haagse bokser Saïd Bettah, programmamaker DeeDee, rapper/docent UmitC en Claudia Vincken van het Instagramaccount @catcallsofdenhaag spreken de daders direct aan. Zo maakt de Haagse Claudia met de boodschap ‘Ik ben je schatje niet’ duidelijk dat ze zo niet wil worden aangesproken.
De 9 Hagenaars zijn gefotografeerd op herkenbare plekken in de stad. Plekken waar zij zelf last hebben gehad van intimiderend gedrag, of waarvan bekend is dat straatintimidatie er veel voorkomt.
Workshops en trainingen
Deze zomer start Stichting Sexmatters met workshops en trainingen voor medewerkers van clubs, poppodia en cafés. Ze leren tijdens deze training om te gaan met straatintimidatie.
Heb jij leuke nieuws tips of opmerkingen voor de redactie?
Stuur dan een bericht naar ons via: info@070online.nl
Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en achtergronden uit Den Haag?
Abonneer je nu op de 070online.nl-nieuwsbrief