Sinds 2018 is de Stichting tot behoud van de Historische Buitenplaats Ockenburgh (SHBO) eigenaar van de buitenplaats en de bijbehorende gebouwen. De vrijwilligersorganisatie zet zich in voor het behoud en de ontwikkeling van Buitenplaats Ockenburgh in Den Haag. Tien jaar geleden namen buurtbewoners het initiatief om de destijds vervallen villa en het omliggende landgoed nieuw leven in te blazen. Door middel van burgerparticipatie en de inzet van vele vrijwilligers is de buitenplaats getransformeerd tot een laagdrempelige, uitnodigende en inspirerende ontmoetingsplek voor jong en oud.
Het programma:
-
Donderdag 6, 13 & 20 maart: Rondleiding door Villa Ockenburgh en filmvertoning van het muziektheaterstuk ‘Het Feestelijk Bestaan van Jacob Westerbaen’.
-
Vrijdag 7 maart: een Natuur Be-leefwandeling door de OckBewustZijnSchool
-
Zaterdag 8 maart: Ierse muziekavond met de bands Shannon Breeze en Boxin’ The Vox
-
Zondag 9 maart: The Jazz Pack Trio speelt latin, swing, bossa, blues en meer in de kas
-
Woensdag 12 maart: Knutselmiddag voor kinderen waarbij kinderen samen met de klusgroep een robot gaan timmeren en knutselen
-
Vrijdag 14 maart: High Tea in de kas, verzorgd door de leerlingen van Villa Bijzonder en georganiseerd door de groep gastvrouwen en -heren van SHBO.
-
Vrijdag 14 maart: Toneelstuk De meisjes van de Verkade Fabriek van Stichting Vrij Theater Westland, georganiseerd door de Theatergroep.
-
Donderdag 20 maart: Een bijzondere wandeling, georganiseerd door de wandelgroep
-
Zaterdag 22 maart: Muzikale avond met Michael Varekamp & The Louis Armstrong Celebration Band, georganiseerd door de Theatergroep.
-
Zondag 23 maart: OCK op Zondag met Villa Klassiek, OCK gasten en Muziek in de kas. Georganiseerd door de Theatergroep.
-
Woensdag 26 maart: Een creatieve tuin-workshop voor kinderen met het versieren van bloempotjes en zaadjes zaaien, georganiseerd door de Tuingroep.
-
Woensdag 26 maart: Lezing Breinpower 50+ over het seniorenbrein door Jan van der Zwan. Georganiseerd door de OCKBewustZijnSchool.
-
Donderdag 27 maart: Een bijzondere Amerikaanse film over 3 bijzondere zwarte vrouwen in de jaren ‘60, georganiseerd door de Filmgroep.
-
Vrijdag 28 maart: Literaire avond met Adriaan van Dis, waarbij hij geïnterviewd wordt over zijn rijke werk en leven. Georganiseerd door de Theatergroep.
Heb jij leuke nieuws tips of opmerkingen voor de redactie?
Stuur dan een bericht naar ons via: info@070online.nl
Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en achtergronden uit Den Haag?
Abonneer je nu op de 070online.nl-nieuwsbrief