“Het is meer dan ooit nodig dat we ons inzetten voor de vrijheid en veiligheid van iedereen, ongeacht van wie je houdt, wat je gelooft of hoe je eruitziet,” vinden Marije Mostert en Peter Mekers van D66. “Deze vrijheid is niet vanzelfsprekend,” stellen ze, “maar is een verantwoordelijkheid van ons allen.” Daarom stellen ze het stadsbestuur voor Scheveningen en Kijkduin als evenementenlocatie op te nemen in de Pride The Hague 2026.
Toevoegen
Dit jaar vindt voor de tweede keer na lange afwezigheid Pride The Hague plaats, zeggen Mostert en Mekers; een evenement dat in hun woorden “nadrukkelijk aandacht” vraagt voor de vrijheid die een verantwoordelijkheid is van iedereen. Op verschillende locaties in het centrum van Den Haag vinden daarvoor diverse evenementen. “D66 is trots op onze mooie kust en vindt het zonde dat Scheveningen en Kijkduin niet als locaties zijn meegenomen in dit evenemen. De Haagse kust is aantrekkelijk en kan iets speciaals toevoegen aan de Pride door organisaties en ondernemers vanuit de kuststreek te betrekken bij dit onderwerp.”
Gesprek
Welke mogelijkheden het stadsbestuur ziet om Scheveningen en Kijkduin op te nemen als evenementenlocatie, willen de raadsleden voor D66 weten. En wat het ondernemers in Scheveningen en Kijkduin zakelijk zou kunnen opleveren. “Is het college bereid om in gesprek te gaan met ondernemers en andere betrokkenen om te bezien welke mogelijkheden zij zien voor deelname aan Pride The Hague 2026?”
Bron: denhaag.raadsinformatie.nl, 15-5-2025
Heb jij leuke nieuws tips of opmerkingen voor de redactie?
Stuur dan een bericht naar ons via: info@070online.nl
Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en achtergronden uit Den Haag?
Abonneer je nu op de 070online.nl-nieuwsbrief
070online.nl brengt Haags nieuws zonder subsidie dankzij vrijwilligers en jouw steun!
Klik hier om een donatie te doen