Tijdens de kerstvakantie is er bij Museum Sophiahof van alles te beleven voor jong en oud.
Voor de jonge bezoekers is er een speciale speurtocht ontwikkeld door het Indisch Herinneringscentrum. Door de ruimtes van de tentoonstelling ONS LAND – Dekolonisatie, generaties, verhalen kunnen kinderen en kleinkinderen op zoek naar verborgen verhalen en bijzondere objecten. Vraag bij binnenkomst naar de speurtocht en onze vrijwilligers helpen je graag op weg.
Speciaal voor jongeren van 12 tot 16 jaar is er een nieuwe audiotour ontwikkeld. Ontdek op een interactieve manier de verhalen uit ONS LAND en leer meer over de dekolonisatie en de impact door de generaties heen. Vraag bij binnenkomst naar de audiotour en beleef het museum op een vernieuwende manier.
Daarnaast zijn er diverse tentoonstellingen te zien:
- Lieflijk Indië – t/m 31 december Een serie portretten van bewoners en bezoekers van de gelijknamige woongroep in Haarlem. Een expositie vol herinneringen, tradities en gemeenschapsgevoel. Meer info
- ONS LAND – Dekolonisatie, generaties, verhalen De semipermanente tentoonstelling laat de Nederlandse koloniale geschiedenis in de Oost zien en hoe die nog altijd doorwerkt. Ooggetuigen en hun nazaten delen hun persoonlijke verhalen. Meer info
- Echo van de Strijd om Indonesië – t/m 1 maart 2026 Werk van Suzanne Liem biedt een unieke inkijk in de persoonlijke verhalen van kinderen en kleinkinderen van sleutelfiguren uit de turbulente periode na WO II in Nederlands-Indië/Indonesië. Meer info
Kom deze kerstvakantie naar Museum Sophiahof en beleef geschiedenis op een interactieve en inspirerende manier, voor jong en oud!
Bron: Via nieuwsbrief van Museum Sophiahof
Heb jij leuke nieuws tips of opmerkingen voor de redactie?
Stuur dan een bericht naar ons via: info@070online.nl
Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en achtergronden uit Den Haag?
Abonneer je nu op de 070online.nl-nieuwsbrief
070online.nl brengt Haags nieuws zonder subsidie dankzij vrijwilligers en jouw steun!
Klik hier om een donatie te doen

