Filmhuis Den Haag presenteert de komende periode een gevarieerd filmaanbod waarin klassiekers, actuele premières en festivals samenkomen. Op 21 januari staat The Last Days of Disco op het programma, gevolgd door Project X op 28 januari. In die laatste film organiseren drie middelbare scholieren een verjaardagsfeest dat volledig uit de hand loopt.
Naast deze afterparty-vertoningen vindt ook Writers Unlimited plaats. Tijdens dit internationale literatuurfestival komen schrijvers, dichters en denkers uit de hele wereld samen in Den Haag voor gesprekken, poëzie, muziek, film en performance. De filmprogrammering opent op 22 januari met Martin Scorsese’s klassieker The King of Comedy, die wordt ingeleid door de Britse schrijver, dichter en regieassistent Sheena Patel.
Ook staan er meerdere premières op het programma. Hamnet is een intiem en poëtisch portret van rouw en liefde, waarin de geboorte van een literair meesterwerk centraal staat. In The Voice of Hind Rajab klinkt de stem van Hind Rajab als een aangrijpend en tragisch getuigenis van geweld, wachttijd en de stilte van de wereld. Informatie over vertoningen en tickets voor beide films is te vinden via de website van Filmhuis Den Haag.
Voor jong publiek is er eveneens een uitgebreid aanbod. De animatiefilm Little Amélie or the Character of Rain volgt het leven van de jonge Amélie, die de schoonheid en tragiek van het bestaan ontdekt in een visueel betoverend verhaal. Daarnaast is op 25 januari de voorpremière te zien van Miss Moxy, over een eigenzinnige stadskat, een moedige hond en een wijze vogel die samen op avontuur gaan en onderweg ontdekken wat vriendschap betekent. Tickets voor beide films zijn verkrijgbaar via Filmhuis Den Haag.
Op 14 en 15 februari staat Cineminimaxi op het programma, een minifilmfestival voor de allerjongsten. Het evenement bouwt voort op Taartrovers Cinemini en bestaat uit nieuwe, vrolijke filmprogramma’s en extra installaties die kinderen kunnen ontdekken. Meer informatie is te vinden via de ticketpagina.
Voor in de agenda staat ook IDFA on Tour 2026. Van 24 tot en met 31 januari zijn vier documentaires te zien die tijdens de afgelopen IDFA-editie door verschillende jury’s zijn bekroond vanwege hun urgente en indringende verhalen. Informatie en tickets zijn beschikbaar via Filmhuis Den Haag.
Vanaf 2 februari verzorgt componist en docent Rudi de Boer een vierdelige cursus filmmuziek bij Filmhuis Den Haag. In de interactieve lessen staat het werk van John Williams, Hans Zimmer, Alexandre Desplat en Ennio Morricone centraal. Aanmelden kan via de website.
Tot slot is van 6 tot en met 8 februari The Colors of Parajanov te zien, een eerbetoon aan het poëtische en radicale oeuvre van filmmaker Sergei Parajanov en zijn artistieke nalatenschap. Deze reeks is uitsluitend te zien bij Filmhuis Den Haag. Tickets zijn verkrijgbaar via Filmhuis Den Haag.
Filmhuis Den Haag: Spui 191 in Den Haag
Bron: nieuwsbrief Filmhuis Den Haag
Heb jij leuke nieuws tips of opmerkingen voor de redactie?
Stuur dan een bericht naar ons via: info@070online.nl
Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en achtergronden uit Den Haag?
Abonneer je nu op de 070online.nl-nieuwsbrief
070online.nl brengt Haags nieuws zonder subsidie dankzij vrijwilligers en jouw steun!
Klik hier om een donatie te doen

