Tijdens grootschalige handhavingsacties in het centrum van Den Haag zijn begin april tientallen boetes uitgedeeld en meerdere aanhoudingen verricht. De controles vonden plaats op 3, 4 en 9 april rond onder meer Den Haag Centraal, het Malieveld en de Koekamp.
Teams van politie, gemeente en andere instanties controleerden onder meer op zwartrijden, wapenbezit, overlast en verkeersovertredingen. De acties moeten bijdragen aan de veiligheid en leefbaarheid in het drukbezochte centrumgebied.
Koningskermis trekt extra toezicht
De jaarlijkse Koningskermis op het Malieveld, dit jaar van 3 tot en met 27 april, zorgde voor extra drukte. Rond de kermis zijn detectiepoortjes geplaatst en geldt een streng toegangsbeleid. Tijdens controles op 3 en 4 april werden vooral jongeren aangesproken. In totaal zijn 34 processen-verbaal uitgeschreven, waarvan vijf voor overtreding van de Wet wapens en munitie. Daarbij werden messen en een boksbeugel aangetroffen. Eén persoon is aangehouden na het negeren van een bevel.
Overlast en opvang daklozen
Op de Koekamp zijn op 9 april buitenslapers aangesproken en doorverwezen naar de nachtopvang Shelter 070 aan de Binckhorstlaan. Slapen in groengebieden is niet toegestaan. De opvang biedt begeleiding op het gebied van zorg, werk en huisvesting.
Verkeerscontroles en belastingschulden
Tijdens verkeerscontroles op 9 april zijn 70 bestuurders gecontroleerd en 30 bekeuringen uitgedeeld. Overtredingen varieerden van rijden zonder rijbewijs tot telefoongebruik achter het stuur. Drie personen zijn aangehouden, één bestuurder kreeg een rijverbod na een positieve drugstest.
De Belastingdienst controleerde 33 voertuigen en stelde een totale schuld van bijna €720.000 vast. Daarvan is ruim €28.000 direct geïnd en één voertuig in beslag genomen. Gemeentelijke belastingcontroles leidden tot meerdere inbeslagnames en wielklemmen.
Veel boetes in openbaar vervoer

IHA Centrum – Bureau Jan Hendrikstraat
Op en rond Den Haag Centraal zijn tientallen trams en treinen gecontroleerd. In totaal zijn 149 boetes uitgeschreven voor zwartrijden in trams en RandstadRail. De NS noteerde daarnaast 50 boetes voor zwartrijden en diverse overtredingen zoals roken en fietsen op het station.
Op 9 april volgden nog eens 134 boetes bij extra tramcontroles. Daarbij zijn ook personen aangehouden voor onder meer het overtreden van een gebiedsverbod.
Horeca en woningen gecontroleerd
Bij controles van elf horecazaken werden onder meer ontbrekende vergunningen, brandveiligheidsproblemen en mogelijke fraude vastgesteld. Ook de Haagse Pandbrigade controleerde woningen. Van de 22 onderzochte panden bleek de helft in strijd met de regels, onder meer door illegale bouw of te hoge huurprijzen.
Structurele aanpak van overlast
Volgens de gemeente zijn dit soort integrale acties nodig vanwege signalen van overlast en onveiligheid in het centrum. Verschillende diensten werken samen om misstanden aan te pakken en de stad veiliger te maken.
Verdachte situaties meldt u bij de politie via telefoonnummer 112 (spoed) of 0900 – 8844 (geen spoed wel politie).
- U kunt meldingen ook volledig anoniem doorgeven via Meld Misdaad Anoniem(Externe link)(Externe link), telefoonnummer 0800 – 7000.
- Ziet u ongedierte in de wijk, kapotte straatverlichting, fietswrakken, afval of andere zaken die niet op orde zijn? Maak er melding denhaag.nl/meldingen.
- Via denhaag.nl/meldingen kunt u ook vermoedens van uitkeringsfraude doorgeven.
- Geef vermoedens van misstanden met uitzendwerk door via de meldpagina van de Nederlandse Arbeidsinspectie(Externe link)(Externe link).
- Huurders kunnen voor problemen met hun huisbaas zoals te hoge (service)kosten, bedreiging of discriminatie terecht bij het meldpunt voor huurders.
Bron & foto: persbericht Gemeente Den Haag
Heb jij leuke nieuws tips of opmerkingen voor de redactie?
Stuur dan een bericht naar ons via: info@070online.nl

