De gemeente Den Haag vermindert de administratieve lasten van scholen. Dat blijkt uit de nieuwe subsidieregeling voor het tegengaan van onderwijsachterstanden. Waar scholen voorgaande jaren tientallen losse en relatief kleine subsidies moesten aanvragen en verantwoorden, hoeven zij dat nu nog maar een keer te doen. “Het lerarentekort vraagt veel van onze leraren,” zegt onderwijswethouder Hilbert Bredemeijer (CDA). “Als gemeente vind ik daarom dat ook wij er alles aan moeten doen de leraren en schoolleiders te ontlasten. Dat doen we hiermee,”
Agenda
De subsidieregeling volgt uit de Haagse Educatieve Agenda 2026–2032 (HEA) die de gemeenteraad eerder vaststelde. Deze agenda kwam door het hele onderwijsveld (van kinderopvang tot en met de universiteit) in samenspraak met de gemeente tot stand. Het document beschrijft waar de HEA-partners (scholen) het geld uit de subsidieregeling voor kunnen gebruiken om onderwijsachterstanden te voorkomen of terug te dringen. Een belangrijke focus hierbij is het inclusiever maken van de kinderopvang en het onderwijs. Dit betekent dat kinderen die iets extra’s nodig hebben dat laagdrempelig en in hun eigen klas moeten kunnen krijgen. Op die manier hoopt de gemeente Den Haag ook het aantal thuiszittende kinderen – kinderen die tijdelijk geen passende onderwijsplek hebben – terug te brengen.
Vrijheid
Scholen krijgen door de regeling meer vrijheid om zelf keuzes te maken in hoe zij de gemeentelijke bijdrage besteden. Mits deze bijdraagt aan de doelen en ambities die met de HEA zijn vastgesteld, zoals het creëren van een (sociaal) veilige leeromgeving, extra taalondersteuning en kennisuitwisseling. “Wij geloven dat scholen zelf precies weten wat zij nodig hebben om onderwijsachterstanden tegen te gaan. Door meer vertrouwen te geven, ben ik ervan overtuigd dat geld gerichter en effectiever wordt ingezet,” vindt Bredemeijer.
Preventief
Een groot deel van het budget wordt door de schoolbesturen onder de scholen verdeeld op basis van hun zogeheten achterstandsscore. Daarnaast krijgen de schoolbesturen een percentage waarmee zij scholen die het lastiger hebben preventief kunnen ondersteunen of de al bestaande verschillen tussen hun scholen kunnen verkleinen.
Bron: persbericht Gemeente Den Haag
Heb jij leuke nieuws tips of opmerkingen voor de redactie?
Stuur dan een bericht naar ons via: info@070online.nl

