De renovatie en uitbreiding van het Haags Historisch Museum hebben een belangrijke mijlpaal bereikt. Op 14 oktober hesen wethouder Lotte van Basten Batenburg en museumdirecteur Tjeerd Vrij samen de Haagse vlag op het dak om het bereiken van het hoogste punt te markeren. De heropening van het vernieuwde museum staat gepland voor medio 2028.
De viering van het hoogste punt is een traditionele manier om de vakmensen te bedanken die aan de bouw werken. Museumdirecteur Tjeerd Vrij benadrukte het belang van hun bijdrage. “Dit is een belangrijk moment in de vernieuwing van ons museum. Daarom is het voor ons fijn om de vakmensen die hier een grote bijdrage aan leveren, met deze viering in het zonnetje te zetten.”
Renovatie
Sinds de start van de verbouwing in het najaar van 2024 is er veel werk verzet. De gevels en raamkozijnen zijn opgeknapt en de gerenoveerde gevel aan de Hofvijver is inmiddels weer zichtbaar.
Ook binnen wordt gewerkt aan een toegankelijker en duurzamer museum. De vernieuwde ruimtes moeten meer mogelijkheden bieden voor tentoonstellingen, educatie en publieksactiviteiten. Daarnaast krijgt het gebouw duurzame voorzieningen, waaronder een warmtepomp en zonnepanelen.
Museum blijft actief tijdens de verbouwing
Hoewel het museumgebouw wordt gerenoveerd, blijft het Haags Historisch Museum activiteiten organiseren. Bezoekers kunnen deelnemen aan evenementen in de stad en rondleidingen op locatie. Ook verzorgt het museum educatieve programma’s op scholen.
Daarnaast zijn bijzondere stukken uit de collectie tijdelijk op andere locaties te zien. Zo is het stadspanorama Gezicht op Den Haag van Jan van Goyen tijdens de renovatie gratis te bewonderen in het Atrium van het stadhuis.
De heropening van het vernieuwde museum staat gepland voor medio 2028.
Bron: nieuwsbrief Haags Historisch Museum
Heb jij leuke nieuws tips of opmerkingen voor de redactie?
Stuur dan een bericht naar ons via: info@070online.nl

