Vanaf september kan je op het perron je plastic flesje inleveren zonder gedoe met bonnetjes. Je krijgt meteen het bedrag op je rekening gestort.
Inlevermachines op station Den Haag Centraal
Station Den Haag Centraal krijgt samen met Rotterdam, Eindhoven, Utrecht en Amsterdam de primeur met de inlevermachines voor kleine plastic statiegeldflesjes. Per 1 juli 2021 is statiegeld van vijftien eurocent op deze flesjes ingevoerd. Je krijgt heel simpel je statiegeld terug via een tikkie. Je kan met je mobiel de QR-code scannen waarmee het statiegeld via de Tikkie-app binnen enkele seconden op je bankrekening staat.
Stations in Nederland
In de vijf grootste stations komen in totaal zeventien automaten, waar statiegeldflessen kunnen worden ingezameld. Met de eerste automaten op deze stations worden volgens NS jaarlijks ruim tien miljoen kleine plastic flesjes ingezameld. Als alles volgens plan verloopt, komen deze automaten in 2023 nog op 17 stations. Het uiteindelijke doel is om in zo’n 50 stations in Nederland automaten te installeren. De machines zijn ook geschikt om vanaf 31 december statiegeldblikjes in te leveren.
Heb jij leuke nieuws tips of opmerkingen voor de redactie?
Stuur dan een bericht naar ons via: info@070online.nl
Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en achtergronden uit Den Haag?
Abonneer je nu op de 070online.nl-nieuwsbrief
070online.nl brengt Haags nieuws zonder subsidie dankzij vrijwilligers en jouw steun!
Klik hier om een donatie te doen