De gemeente Den Haag heeft vandaag de vlag gehesen voor Wereld Autisme Dag. De gemeente is een inclusieve werkgever en geeft hiermee erkenning aan ambtenaren en inwoners van de stad met autisme. De Verenigde Naties heeft 2 april uitgeroepen tot Wereld Autisme Dag.
Wethouder Hilbert Bredemeijer (Gemeentelijke Organisatie) hees de vlag samen met het Medewerkersnetwerk Neurodiversiteit voor het stadhuis om aandacht te vragen voor autisme en iedereen bewust te maken van wat autisme eigenlijk inhoudt. Het medewerkersnetwerk is een netwerk van ambtenaren met bijvoorbeeld AD(H)D, ASS, HSP, hoogbegaafdheid of dyslexie.
Autisme is een a-typische manier van werking van het brein (een neurodivergent brein). Mensen met autisme ervaren hun omgeving als allemaal losse details. Ze kunnen geen geheel maken van de informatie in hun hoofd. Daarbij zien ze elk detail. Alles komt even hard binnen. Vaak kunnen ze zich moeilijk in anderen inleven. Iemand met autisme heeft veel moeite met alle impulsen en prikkels die op hem afkomen.
Heb jij leuke nieuws tips of opmerkingen voor de redactie?
Stuur dan een bericht naar ons via: info@070online.nl
Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en achtergronden uit Den Haag?
Abonneer je nu op de 070online.nl-nieuwsbrief
070online.nl brengt Haags nieuws zonder subsidie dankzij vrijwilligers en jouw steun!
Klik hier om een donatie te doen