Op een vrijdag ergens in 2019 werd projectontwikkelaar/belegger RE:BORN gebeld met de vraag of er nog interesse was voor het pand van Seaview Offices aan de Gevers Deynootweg in Scheveningen. Mocht dat inderdaad nog zo zijn, dan kostte dat 4,2 miljoen euro. RE:BORN deed er goed aan niet te talmen. Er was nòg een gegadigde en die had al 4 miljoen in het vooruitzicht gesteld. “Dat hebben dus maar gedaan,” klonk het op 22 januari toen iedereen die had meegewerkt om van “een verouderd kantoorgebouw zonder identiteit” een aparthotel met 66 studio’s te maken complimenten kreeg uitgereikt. De gemeenteraad neemt volgens RE:BORN morgen een besluit over de plannen die de ontwikkelaar/belegger maakte voor de Scheveningse Pier.
Herinnering
Ruim vier jaar en een kleine 15 miljoen euro kostte het projectontwikkelaar RE:BORN om het Schevenings kantoorgebouw Seaview Offices te veranderen in “een belangrijke bijdrage aan de verbetering van het straatbeeld in Scheveningen”. Het pand heet nog steeds Seaview, maar is in de woorden van RE:BORN van binnen en buiten verbouwd tot een modern, duurzaam en flexibel gebouw. Met een herinnering in de vorm van een torentje aan het Hotel Van Abeelen dat begin vorige eeuw op deze locatie stond. Na een brand in 1975 maakte het hotel plaats voor het kantoorgebouw.
Energieneutraal
Aan architectonische kwaliteiten werd bij de bouw van het kantoorpand niet gedacht, klonk het tijdens de feestelijke opening. De ontwerper was een bouwkundig constructeur geweest. Maar wel een goeie, leerden ze bij RE:BORN. Daarom kon zo’n 80, 90 procent van het gebouw zonder al teveel sloopwerk blijven staan. Alleen de voorgevel werd afgebroken en alles wat binnen de muren zat, werd weggehaald. De verbouw maak het gebouw bijna energieneutraal en zorgt voor een beter binnenklimaat. Met het bevorderen van duurzame mobiliteit en veel AI voor het beheer moet het uiteindelijke energieverbruik nog verder verminderen. In de visie van RE:BORN weegt dat ruimschoots op tegen de ruim 2 procent die deze manier van bouwen meer kost dan traditioneel bouwen.
Functievrij
Het nieuwe Seaview is ontworpen als een functievrij gebouw, geschikt voor bijvoorbeeld zakelijk wonen, werken en verblijven. Van de 66 flexibele studio’s zijn één- of tweeslaapkamerappartementen en hotelkamers te maken. De verbouwers hebben de bestaande bouwconstructie gebruikt en zorgden er zo voor dat met het werk zo’n veertig procent minder CO2 in de lucht kwam dan wanneer ze het anders hadden aangepakt, rekende technisch ontwikkelaar Jouke Hennipman van RE:BORN voor. En: “We zijn trots op het resultaat dat we hebben bereikt dankzij de nauwe samenwerking met architecten, adviseurs, bouwpartners en toekomstige huurder. Ondanks uitdagingen zoals stijgende bouwkosten en veranderende marktomstandigheden is het ambitieuze herontwikkelingsplan succesvol gerealiseerd.”
Grandeur
De architecten van SYNRG, voorheen Bureau voor Stedebouw en Architectuur Wim de Bruijn, lieten zich voor het ontwerp van de nieuwbouw leiden door een foto uit 1902 waarop een Scheveningen met grandeur is te zien. Ze keken ook naar foto’s van het ‘klassieke gebouw in moderne stijl’ van Hotel Van Abeelen dat terug is te zien in de nieuwbouw. Aannemer Meerbouw vertelde nog eens met de architecten te willen praten over de details die ze hadden bedacht. Want die volgens de tekening uitvoeren bezorgde menigeen buikpijn. En dan was er nog de Scheveningse wind. De bouwer had welgeteld 46 dagen de bouwkraan niet kunnen gebruiken omdat het te hard waaide. Voor wie van de betrokken partijen nog geen genoeg had van het project was er een uniek LEGO-bouwpakket waarmee het nieuwe Seaview-gebouw kan worden nagebouwd.
NUMA exploiteert het nieuwe Seaview op afstand met een volledig gedigitaliseerd hospitality-platform. Gasten regelen hun verblijf zelf met de optie om contact op te nemen met een helpdesk voor ondersteuning op afstand. NUMA huurt Seaview voor de komende 20 jaar.
Als de Haagse gemeenteraad instemt met RE:BORN’s plannen voor de Pier zou de verbouw ervan halverwege volgend jaar kunnen beginnen. De oplevering volgt dan ergens in 2028. RE:BORN is ook betrokken bij de herontwikkeling van het Spaansche Hof.