Vanmiddag werden de Zandsculpturen aan Zee door een vakkundige jury beoordeeld. Negen zandsculpturen sieren sinds vorige week Scheveningen. Tijdens de officiële opening maakten de jury de drie winnende kunstwerken bekend. Op de derde plaats eindigde het sculptuur ‘Buitengewone Beestenboel’ dat een Afrikaans landschap verbeeldt en gemaakt is door Helena Bangert. De tweede positie kreeg het sculptuur ‘Ritme aan Zee’ met iconisch kopstuk van Mick Jagger dat de muzikale kant van Den Haag en Scheveningen laat zien. Het werd gemaakt door Tautvilas Povilionis en Jamie Louks. Voor de eerste plaats koos de jury unaniem voor het sculptuur ‘Veilig op Zee’, een ode aan de KNRM en Haagse Reddingsbrigade, en gemaakt door Marjon Katerberg.
De expositie van zandkunstwerken is tot 1 juni gratis te bezoeken.
De jury bestond uit Heino Walbroek, Ben Vermijs en David Schoch. Het trio bezocht alle kunstwerken woensdagmiddag. “In het fenomenale sculptuur van Veilig aan Zee zijn veel technische elementen gebruikt. Daarnaast is er een verbinding gemaakt van heden en verleden. Daarnaast laat het zien hoe belangrijk Haagse redders voor de stad zijn,” aldus juryvoorzitter Walbroek. Over de 2e plaats vertelde hij: “Den Haag is niet voor niets de Beatstad. Goldband, Anouk, de Earring en het legendarische optreden van The Rolling Stones zie je hierin terug. Wij waren onder de indruk van de positie van het zandbouwwerk. Het is een uitnodiging om de hele expositie te ontdekken.” De derde winnaar ligt op de boulevard. Over dit sculptuur zei de jury: “Het ziet er waanzinnig mooi uit, en heeft een bijzonder achtergrondverhaal. Je ziet de olifanten echt bijna uit het sculptuur komen.”
Het publiek is nu aan zet om te stemmen. Via zandsculpturenaanzee.nl kan iedereen tot 1 juni stemmen op de publieksprijs. Onder de stemmers worden mooie prijzen verloot. Rondom de sculpturen worden nog enkele randactiviteiten gepland.
Bron: Via persbericht van de Gemeente Den Haag
Heb jij leuke nieuws tips of opmerkingen voor de redactie?
Stuur dan een bericht naar ons via: info@070online.nl
Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en achtergronden uit Den Haag?
Abonneer je nu op de 070online.nl-nieuwsbrief
070online.nl brengt Haags nieuws zonder subsidie dankzij vrijwilligers en jouw steun!
Klik hier om een donatie te doen