In de aanloop naar en tijdens de NAVO-top op dinsdag 24 en woensdag 25 juni gelden op meerdere plekken in Den Haag verkeersmaatregelen. De gemeente roept reizigers op hiermee rekening te houden en waar mogelijk te kiezen voor de fiets of het openbaar vervoer.
Tijdens de NAVO-top ontvangt Den Haag tientallen wereldleiders, ministers en duizenden delegatieleden. Om dit internationale evenement veilig en ordelijk te laten verlopen, zijn tussen donderdag 19 juni en vrijdag 27 juni op verschillende momenten extra afsluitingen nodig. Deze betreffen zowel hoofdwegen als fietsroutes.
Verplaatsen delegaties
De piek in verkeershinder zal plaatsvinden in de periode maandag 23 tot en met woensdag 26 juni. Vanwege de verplaatsingen van delegaties tussen hotels en World Forum vinden er rond het centrum dan (kortdurende) afsluitingen plaats.
Het openbaar vervoer in de stad rijdt zo veel mogelijk de gebruikelijke routes en volgens de dienstregeling. Ook de NS rijdt volgens de normale dienstregeling.
Belangrijkste afsluitingen
De belangrijkste afsluitingen voor auto- en fietsverkeer in de dagen rondom de NAVO-top zijn:
- Benoordenhoutseweg (S101) tussen Landscheidingsweg en Van Alkemadelaan: afgesloten van zondag 22 tot en met uiterlijk vrijdag 27 juni (bestemmingsverkeer toegestaan, behalve op dinsdag 24 juni tussen 16.00 en 24.00 uur).
- Bezuidenhoutseweg tussen Reigersbergenweg en Carel Reinierszkade: afgesloten van dinsdag 24 juni tot en met woensdag 25 juni.
- Burgemeester Patijnlaan/Laan Copes van Cattenburch (S100), Javastraat, Raamweg en Plesmanweg (S102): op ongeplande momenten afgesloten tussen maandag 23 en woensdag 25 juni.
- Hubertustunnel (S200) en Prof. B.M. Teldersweg: afgesloten van donderdag 19 tot en met uiterlijk vrijdag 27 juni.
- Johan de Wittlaan (S200): afgesloten sinds 14 april en blijft dicht tot begin augustus.
- Rijksstraatweg (N44) en Landscheidingsweg (N14/N440): afgesloten van zondag 22 tot en met uiterlijk vrijdag 27 juni.
- Scheveningseweg (tussen Jacob Catslaan/Ary van der Spuyweg en Frankenslag): gesloten voor autoverkeer van donderdag 19 tot en met uiterlijk vrijdag 27 juni; vanaf maandag 23 juni ook gesloten voor fietsers.
- Zeestraat: afgesloten van zondag 22 tot en met uiterlijk donderdag 26 juni.
Aanpassingen in het openbaar vervoer
In verband met de afsluitingen rijden enkele trams en bussen een aangepaste route in en rond het NAVO-gebied:
- Trams: 1, 10 en 17
- Bussen: 21, 24 en 28
De actuele omleidingen zijn te vinden op de website van de HTM en op 9292.nl.
Er rijden geen bussen van vervoersmaatschappij EBS naar, door of uit Wassenaar tijdens piektijden. Kijk op de website van EBS voor het overzicht van de aangepaste en uitgevallen buslijnen.
Advies aan reizigers
Reizigers wordt aangeraden om de auto zoveel mogelijk te laten staan en gebruik te maken van de fiets of het openbaar vervoer. Wie toch met de auto reist, wordt geadviseerd navigatiesystemen te gebruiken en actuele omleidingsinformatie te raadplegen via: https://bereikbarestad.denhaag.nl/
Bron: Via persbericht van de Gemeente Den Haag
Heb jij leuke nieuws tips of opmerkingen voor de redactie?
Stuur dan een bericht naar ons via: info@070online.nl
Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en achtergronden uit Den Haag?
Abonneer je nu op de 070online.nl-nieuwsbrief
070online.nl brengt Haags nieuws zonder subsidie dankzij vrijwilligers en jouw steun!
Klik hier om een donatie te doen