In oktober, november en december trekt de 27e editie van DansClick door Nederland. Het succesvolle format biedt publiek een persoonlijke kennismaking met de nieuwste generatie makers, waaronder Constantin Trommlitz vanuit Korzo. Helaas kan Melisa Diktaş, winnares van de BNG Dansprijs, door een ernstige blessure niet deelnemen aan deze landelijke tournee.
DansClick gaat wel door met het duet Antibodies van Constantin Trommlitz. Hij gaat voor het eerst op tournee langs o.a. Drachten, Amsterdam, Maastricht, Deventer, Haarlem, Rotterdam en Groningen. Trommlitz krijgt daarbij wisselend gezelschap van een andere aanstormde choreograaf: Cheroney Pelupessy, Anne Suurendonk, Bo Jacobs en Zoë Greten. DansClick biedt vooraf korte videoportretten en na afloop een ontmoeting met de makers. De première vindt plaats op donderdag 9 oktober bij Korzo in Den Haag, daarna volgt de tournee.
Antibodies – Constantin Trommlitz
Korzo-huismaker Constantin Trommlitz brengt samen met Lara Szymanski Canaro het duet Antibodies. De voorstelling werd geselecteerd voor de Internationale Choreografiewedstrijd Hannover (2024) en bekroond met de productieprijs van Theater Trier. In Antibodies onderzoeken de dansers hoe pijn relaties vormt en vervormt: pijnlijk verdelend, maar ook verbindend en verzachtend.
Jimmy-Pierre de Graaf, algemeen directeur Korzo: “Constantin ontwikkelt een hybride bewegingsvocabulaire waarin breaking en contemporary dans samensmelten. De intensiteit van zijn fysieke verhalen komt tot uiting in een choreografie die zowel kwetsbaar als expressief is.”
Aanstormende makers
Cheroney Pelupessy danst met Matilde Tommasini het duet Just before… Tijdens CaDance festival 2025 ging dit in première als onderdeel van de triple bill Pride Perspectives. Het duet Emo van Anne Suurendonk, ging afgelopen weekend in première bij de Nederlandse dansdagen. Suurendonk won vorig jaar daar de innovatieprijs. Tot slot is maker Zoë Greten uitgenodigd, ook zij is een bekende bij Korzo. Tijdens CaDance won zij de Leo Spreksel Award. Met haar danspartner Bo Jacobs presenteert ze Unveiling Echoes bij DansClick in Rotterdam.
Tourdata
do 09 okt – Antibodies & Just before… – Korzo Zaal, Den Haag (met nagesprek)
za 18 okt – Antibodies & Emo – Schouwburg De Lawei, Drachten
di 28 okt – Antibodies & Just before… – Theater Bellevue, Amsterdam
za 22 nov – Antibodies & Just before… – AINSI, Maastricht
do 27 nov – Antibodies & Emo – MIMIK, Deventer
za 13 dec – Antibodies & Unveiling Echo’s – Theater Rotterdam
do 18 dec – Antibodies & Just before… – SPOT – Stadsschouwburg, Groningen
Schuur, Haarlem (datum wordt binnenkort bekend gemaakt)
Over DansClick
Al 27 edities lang geeft Korzo met DansClick een podium aan jonge talentvolle makers. Dit biedt hen de kans om te toeren door Nederland. De afgelopen jaren heeft BNG zich hier als partner aan verbonden. Normaliter nodigen zij de winnaar van de BNG Dansprijs* uit voor de tournee. De prijswinnaar van dit jaar, Melisa Diktaş, kan vanwege een blessure haar werk ‘Dat wat ontembaar is’ niet uitvoeren. Korzo is met BNG en Melisa in overleg voor een passende oplossing.
Meer info: korzo.nl/dansclick
Bron & foto: Via persbericht van Korzo.nl
Heb jij leuke nieuws tips of opmerkingen voor de redactie?
Stuur dan een bericht naar ons via: info@070online.nl
Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en achtergronden uit Den Haag?
Abonneer je nu op de 070online.nl-nieuwsbrief
070online.nl brengt Haags nieuws zonder subsidie dankzij vrijwilligers en jouw steun!
Klik hier om een donatie te doen
