Op zaterdag 21 februari staat Den Haag in het teken van experiment en verbeelding tijdens Festival Dag in de Branding. Gastcurator Evelien van den Broek, bekend als componist, geluidskunstenaar en performer Leafsheep, koos voor het thema speelsheid en brengt dit op bijzondere wijze tot leven. Het festivalprogramma omvat optredens van Neo-fanfare 9×13, het Spaceship Ensemble, componiste Huba de Graaff en 7090 B[L]OOM, terwijl ’s avonds in De Nieuwe Kerk Het Muziek een creatief programma speelt met werken van György Ligeti, Mayke Nas en Richard Ayres.
Evelien van den Broek – Deadpan en 7090 B[L]OOM
Van den Broek opent het festival met twee unieke voorstellingen waarin klank, beeld en verbeelding samensmelten. In de audiovisuele compositie Deadpan worden korte stukken geïnspireerd door stille filmlegende Buster Keaton live uitgevoerd door pianiste Nora Mulder en trombonist Koen Kaptijn. Zij triggeren en bewerken filmfragmenten terwijl een droogkomische elektro-akoestische soundtrack tot leven komt. Aansluitend nodigt 7090 B[L]OOM het publiek uit in een betoverende geluidswereld, bestaande uit een klankinstallatie en een instrument opgebouwd uit koperen kelken en een pianogeraamte. Klik hier voor meer informatie.
Wanneer: zaterdag 21 februari om 13:15, locatie: Amare Swing
Neo-Fanfare 9×13 – Nieuw Babylon
Het theatercollectief Neo-fanfare 9×13 biedt met Nieuw Babylon een speels tegengeluid tegen de druk van zelfoptimalisatie en prestatiecultuur. In een wereld waar burn-outs en stress toenemen, nodigt de voorstelling uit tot dwalen, dagdromen en lummelen. De muziek, van strakke kaders tot vrije, uitbundige composities, laat zien hoe plezier terug te vinden is in het simpelweg zijn. Klik hier voor meer informatie.
Wanneer: zaterdag 21 februari om 14:30, locatie: Amare Studio
Het Muziek – Project Playground
Het avondprogramma, Project Playground, opent met Ligeti’s Poème Symphonique, een experimenteel werk voor honderd metronomen die ieder in hun eigen tempo aflopen tot stilte. Deze muzikale installatie vormt het uitgangspunt voor een avond vol speelse en inventieve composities van onder andere Richard Ayers, Mayke Nas, Huba de Graaff, Jasper de Bock en Alex Kordzaia. Klik hier voor meer informatie.
Wanneer: zaterdag 21 februari om 20:00, locatie: Nieuwe Kerk
Bezoekers kunnen zich verheugen op een dag vol verrassende geluiden, audiovisuele verkenningen en een feest van creativiteit en speelsheid in hartje Den Haag.
Bron: Via nieuwsbrief van Festival Dag in de Branding
Heb jij leuke nieuws tips of opmerkingen voor de redactie?
Stuur dan een bericht naar ons via: info@070online.nl
Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en achtergronden uit Den Haag?
Abonneer je nu op de 070online.nl-nieuwsbrief
070online.nl brengt Haags nieuws zonder subsidie dankzij vrijwilligers en jouw steun!
Klik hier om een donatie te doen

