Op zaterdag viert Nederland Veteranendag in Den Haag, waarbij ruim honderdduizend Nederlandse veteranen worden geëerd. Om de festiviteiten veilig te laten verlopen, zijn er diverse verkeersmaatregelen en wegafsluitingen van kracht.
Wegafsluitingen
Van 9.00 tot 16.00 uur zijn de wegen langs de route van het defilé afgesloten. Het defilé start op het Malieveld en loopt via de Koningskade, Korte en Lange Voorhout, Kneuterdijk, Buitenhof, Hofweg, Spui, Kalvermarkt, Fluwelen Burgwal, Herengracht en keert terug naar het Malieveld. Bestemmingsverkeer kan tot 9.00 uur het gebied inrijden en tot 10.00 uur uitrijden via de Kneuterdijk, Hofweg en Spui.
Parkeerverboden
Van 6.00 tot 16.00 uur is parkeren op de defiléroute verboden, inclusief locaties als Lange Voorhout, Parkeerterrein Hotel des Indes, Prinsessegracht, Kneuterdijk en Spui. Laadpalen voor elektrische auto’s zijn uitgeschakeld.
Parkeergarages
De parkeergarages Malieveld, Grote Markt, Bagijnestraat, Muzenplein, Plein, Museumkwartier en de garage van het Ministerie van Financiën zijn van 9.00 tot 16.00 uur gesloten. De garages onder de Grote Marktstraat en Kalvermarkt zijn alleen bereikbaar via de Grote Markt. De garage aan de Heulstraat blijft toegankelijk via de Paleisstraat. Andere garages rondom de binnenstad blijven open en bereikbaar via alternatieve routes.
Openbaar Vervoer
Op Veteranendag rijden er tot 18.00 uur geen trams en bussen in het centrum van Den Haag. Trams 1, 9, 15, 16, 17 en bussen 20, 22, 24, 28 volgen een aangepaste route. Voor meer informatie kun je terecht op de HTM-website.
Bezoekers en weggebruikers wordt geadviseerd het centrum van Den Haag te vermijden tussen 9.00 en 16.00 uur. Voetgangers kunnen gebruikmaken van diverse oversteekplaatsen langs de route.