De Haagse VVD wil dat het college van burgemeester en wethouders snel de stoepen van de Van Hoytemastraat aanpakt. De populaire winkelstraat is een geliefde plek voor wijkbewoners en bezoekers van buiten de wijk. Maar de slechte bestrating laat regelmatig vooral ouderen en kinderen struikelen. Bovendien schieten er met te grote regelmaat auto’s de stoep op, weet de Haagse VVD. Fractievoorzitter Lotte van Basten Batenburg: “De Van Hoytemastraat is een geweldige en succesvolle winkelstraat, waar ook veel ouderen en gezinnen met kleine kinderen komen. We moeten zorgen dat iedereen veilig en zonder struikelgevaar kan winkelen.”
Schade
Naast de slechte bestrating zijn er ook zorgen over de verkeersveiligheid. Automobilisten schieten bij het in- en uitrijden van de parkeervakken soms de stoep op, wat al meerdere keren heeft geleid tot schade aan winkelgevels. De Haagse VVD wil dat het college maatregelen neemt om dit te voorkomen, bijvoorbeeld door de stoep bij de parkeerplekken te verhogen. Raadslid Minke Hofstra: “We moeten nu iets doen en niet pas maatregelen nemen als het misgaat en iemand wordt geraakt.”
Veilig
Ook pleit de partij voor een tijdelijke laad- en losplek, zodat klanten veilig grote of zware aankopen kunnen meenemen. De liberalen hebben hierover schriftelijke vragen gesteld.
Heb jij leuke nieuws tips of opmerkingen voor de redactie?
Stuur dan een bericht naar ons via: info@070online.nl
Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en achtergronden uit Den Haag?
Abonneer je nu op de 070online.nl-nieuwsbrief