De tijdelijke herinrichting van de Gedempte Gracht en Gedempte Burgwal wordt definitief. Daarmee wordt de straat volgens de gemeente niet alleen veiliger voor fietsers en voetgangers, maar ook groener met meer ruimte voor terrassen en fietsparkeren.
Parkeren
Sinds enige tijd is de Gedempte Gracht na 11:30 uur autoluw: vrachtverkeer is dan niet toegestaan en auto’s mogen er niet meer parkeren. De straat werd tijdelijk ingericht met houten vlonders, plantenbakken en bankjes. Die inrichting wordt nu definitief. De rijbaan wordt iets breder zodat fietsers comfortabel naast elkaar kunnen fietsen Tegelijkertijd blijft het onmogelijk voor auto’s om fietsers in te halen zodat het verkeersveiliger is. Daarmee wordt de Gedempte Gracht na 11:30 uur volgens de gemeente “een prettig alternatief voor fietsers die de drukte van de Grote Marktstraat willen vermijden”.
Enthousiast
Mobiliteitwethouder Arjen Kapteijns (GL) is enthousiast over de plannen:”Met deze herinrichting maken we het stadscentrum van Den Haag veiliger en groener. De Gedempte Gracht verandert van een drukke route in een plek met meer ruimte voor fietsers, wandelaars en terrassen. Dat is goed voor de gezondheid, de leefbaarheid én de lokale economie.”
Ruimte
Niet alleen fietsers profiteren volgns de gemeente. Ook voetgangers en ondernemers zien de straat vooruitgaan. De vlonders schuiven richting de stoep, waardoor er meer ruimte komt om te lopen en het straatbeeld overzichtelijker wordt. Verder komt er extra groen, ruimte voor terrassen en meer fietsnietjes om fietsen te parkeren.
Fietsstad
De herinrichting van de Gedempte Gracht past binnen de bredere ambitie van Den Haag om in 2040 de fiets het belangrijkste vervoersmiddel in de stad te laten zijn. De komende jaren investeert de gemeente in comfortabele en veilige fietsroutes door de hele stad. Het werk voor de Gedempte Gracht loopt door tot het voorjaar van 2026. Ze worden in fases uitgevoerd, zodat woningen en winkels zoveel mogelijk bereikbaar blijven. Fietsers kunnen tijdens de werkzaamheden gebruikmaken van omleidingsroutes in het centrum.
Meer informatie
Voor actuele informatie over de werkzaamheden en de planning: www.denhaag.nl/herinrichtinggedemptegracht
Bron: Via persbericht van de Gemeente Den Haag
Heb jij leuke nieuws tips of opmerkingen voor de redactie?
Stuur dan een bericht naar ons via: info@070online.nl
Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en achtergronden uit Den Haag?
Abonneer je nu op de 070online.nl-nieuwsbrief
070online.nl brengt Haags nieuws zonder subsidie dankzij vrijwilligers en jouw steun!
Klik hier om een donatie te doen