Internationale Vrouwendag op zondag 8 maart staat in het teken van de kracht, verhalen en creativiteit van vrouwen uit de Schilderswijk en Transvaal. In Theater De Vaillant wordt het volledige gebouw omgevormd tot een mini-festival met optredens, workshops, talks en activiteiten voor jong en oud.
Bezoekers kunnen de hele middag terecht in verschillende zalen van het theater, waar een afwisselend programma is samengesteld. Er zijn korte optredens, workshops en voorstellingen, afgewisseld met zogenoemde PowerTalks van inspirerende vrouwen over hun persoonlijke ‘road to success’. Onder hen bevinden zich onder meer een danseres van de Moulin Rouge, een raadslid en diverse verhalenvertellers.
De muzikale afsluiting van de middag is in handen van zangeres Karima El Fillali, die samen met Lea Besançon op cello een optreden verzorgt. In de foyer van het theater wordt soep geserveerd, is een expositie te bekijken en is doorlopend een minimarkt met vrouwelijke ondernemers te bezoeken. Voor kinderen zijn er de hele dag workshops, henna, schminken en voorleessessies.
Een van de programmaonderdelen is de voorstelling De show die nooit opgevoerd mag worden van Inge Mous. In deze persoonlijke voorstelling vertelt zij over haar worsteling om los te komen van een streng christelijke opvoeding. De voorstelling start om 12.00 uur en maakt deel uit van het programma van Stichting Avrasya, die zich inzet voor integratie en emancipatie van vrouwen en gezinnen in de Schilderswijk.
Ook cultuur van buiten Nederland krijgt een podium. DwiBhumi Balinese dans & cultuur presenteert om 13.30 uur een traditionele dansvoorstelling over de emancipatie van Balinese vrouwen, begeleid door live zang, muziek, theater en dans. Daarnaast verzorgt Sanatolia Turks Cultureel en Kunstcentrum om 12.30 uur een speciaal programma met een muzikaal optreden van de Sanatolia Band en muziekstudenten, gecombineerd met optredens van het Sanatolia Kinder Volksdans Team.
Om 14.00 uur staat Edith Boutisma van Tipiko Den Haag stil bij de manier waarop vrouwen naar voren komen in verhalen en muziek. Aan de hand van onder meer Shi Maria, de vrouw van de slimme spin Kompa Nanzi, worden rolpatronen besproken en uitgewisseld met het publiek.
Het volledige programma en reserveringsmogelijkheden zijn te vinden op de pagina Internationale Vrouwendag bij Theater De Vaillant. Meer activiteiten zijn te bekijken via de agenda van Theater De Vaillant.
Bron: nieuwsbrief Theater De Vaillant.
Heb jij leuke nieuws tips of opmerkingen voor de redactie?
Stuur dan een bericht naar ons via: info@070online.nl
Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en achtergronden uit Den Haag?
Abonneer je nu op de 070online.nl-nieuwsbrief
070online.nl brengt Haags nieuws zonder subsidie dankzij vrijwilligers en jouw steun!
Klik hier om een donatie te doen

