De gemeente Den Haag en Stichting Escher Collectie zetten het plan om de voormalige Amerikaanse ambassade aan het Lange Voorhout te verbouwen tot een Nieuw Eschermuseum voorlopig stop. De aanleiding is de voorgenomen komst van een grootschalige Escher-experience elders in de Randstad, wat volgens de stichting de haalbaarheid van het Haagse initiatief onder druk zet.
Het plan voorzag in de verhuizing van het populaire museum Escher in Het Paleis naar de grotere locatie aan het Lange Voorhout. Daarmee zou de jaarlijkse bezoekerscapaciteit kunnen groeien van 180.000 naar 300.000. Door de nieuwe ontwikkelingen acht Stichting Escher Collectie die ambitie echter niet langer realistisch.
Wethouder Saskia Bruines (Cultuur en Economische Ontwikkeling) noemt het besluit “ontzettend jammer”, maar wijst op de noodzaak van haalbare plannen: “Ik had graag een andere uitkomst gezien, maar we hebben na zorgvuldige afweging besloten om de gemeenteraad voor te stellen het project in de huidige vorm stop te zetten.”
De gemeente benadrukt dat er nu wordt gekeken naar een nieuwe, passende invulling van het monumentale gebouw. Doel blijft een bestemming die recht doet aan de locatie en bijdraagt aan het culturele hart van de stad.
Bron: Via persbericht van de Gemeente Den Haag
Fotolink: denhaag.com
Heb jij leuke nieuws tips of opmerkingen voor de redactie?
Stuur dan een bericht naar ons via: info@070online.nl
Altijd op de hoogte van het laatste nieuws en achtergronden uit Den Haag?
Abonneer je nu op de 070online.nl-nieuwsbrief
070online.nl brengt Haags nieuws zonder subsidie dankzij vrijwilligers en jouw steun!
Klik hier om een donatie te doen